Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: mikro24.pl

O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika. Sklep chwali się dużą ilością pozytywnych opinii w serwisie Ceneo.pl jednak praktycznie większość z nich została wystawiona kilka lat temu. Tego rodzaju sytuacja jest częstym schematem działania podejrzanych sklepów.

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: mikro24.pl

Cechy, które w naszej ocenie są podejrzane?

Ceny

Sklep oferuje produkty z branży RTV i AGD w bardzo atrakcyjnych cenach. Ceny produktów w analizowanym sklepie w porównaniu z cenami w innych konkurencyjnych sklepach, są w niektórych przypadkach niższe o ponad 500 zł

Przykład: Smartfon APPLE IPHONE XR 256GBw analizowanym sklepie kosztuje 3.099 zł czyli ponad 500 zł taniej niż w innym konkurencyjnym sklepie.

Sposób płatności

Zgodnie z regulaminem, sklep oferuje zapłatę za towar wyłącznie za pośrednictwem PayU. Co ciekawe, po wybraniu jedynej opcji płatności za pośrednictwem serwisu płatności, transakcja nie może dojść do skutku z uwagi na ciągłe ładowanie się strony.

Podobny przypadek opisywaliśmy w związku ze sklepem caxsoft.pl Sklep w każdym momencie może zmienić opcję płatności na przedpłatę na konto bankowego dlatego warto zachować czujność.

Sprzedawca

Na stronie internetowej jest wskazany sprzedawca, który prowadzi działalność w formie spółki komandytowej (tak wynika z danych rejestrowych). Natomiast w regulaminie oraz potwierdzeniu złożenia zamówienia wynika, że sprzedawcy prowadzi działalność w formie spółki jawnej.


Tego rodzaju rozbieżności z pewnością nie pojawiają się przypadku uczciwych sprzedawców. Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia, które stanowią tzw. klauzule niedozwolone np.:

18. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie mikro24.pl. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

„Nie ma takiego numeru”

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Niestety po wybraniu numeru kontaktowego podanego na stronie sklepu dowiemy się, że numer nie istnieje.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. dodaj swój adres do ALERT- gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.
[Aktualizacja - 01.07.2019 r]
Skontaktował się, z nami przedstawiciel firmy COMTEL GROUP Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowa. Z uzyskanych informacji wynika, że spółka nie prowadzi sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego www.mikro24.pl, a zarząd spółki zgłosił już sprawę na policję w przedmiocie oszustwa.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułO automatycznym przedłużaniu umowy z konsumentem Następny artykuł ›Serwisy ceneo.pl oraz opineo.pl zmienią zasady prezentowania negatywnych ocen

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się