Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważajcie na sklep: caxsoft.pl

O sklepie dowiedzieliśmy się od naszych czytelników. W sieci brakuje jakichkolwiek aktualnych opinii na temat sklepu. Co prawda, sklep posiada opinie sprzed 3, 4 a nawet 5 lat, jednak należą one do sklepu, które wcześniej działał pod tą samą domeną, a która została przejęta 11 maja 2019 r. Tym samym opinie wcześniejszego sprzedawcy mają wyłącznie uwiarygodnić sklep w oczach aktualnych klientów.
Uważajcie na sklep: caxsoft.pl

Cechy, które w naszej ocenie są podejrzane?

Ceny

Sklep oferuje produkty z branży RTV i AGD w bardzo atrakcyjnych cenach. Ceny produktów w analizowanym sklepie w porównaniu z cenami w innych konkurencyjnych sklepach, są w niektórych przypadkach niższe o ponad 400 zł

Przykład: Lodówka PRALKA SAMSUNG WW70J5346MA, A+++, 7 KG, 1200 OBR/MIN, ECO BUBBLE, BĘBEN DIAMOND, która w sklepie caxsoft.pl kosztuje 763 zł w innych sklepach kosztuje 1199 zł !

Sposób płatności

Zgodnie z regulaminem, sklep oferuje zapłatę za towar wyłącznie w formie przedpłaty na konto bankowe. Jednak w formularzu zamówienia opcja zapłaty za towar ogranicza się wyłącznie do płatności za pośrednictwem PayU.


Co ciekawe, po wybraniu jedynej opcji płatności za pośrednictwem serwisu płatności, transakcja nie może dojść do skutku z uwagi na ciągłe ładowanie się strony.


Tego rodzaju rozbieżności muszą stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu internetowego. Opisywany sklep w każdym momencie może zmienić opcję płatności na przedpłatę na konto bankowego dlatego warto zachować czujność.

Sprzedawca

W regulaminie oraz na stronie jest wskazany sprzedawca, który został wykreślony z rejestru przedsiębiorców w marcu 2019 r.


Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia, które stanowią tzw. klauzule niedozwolone np.:

18. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie caxsoft.pl. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Niestety po wybraniu numeru kontaktowego podanego na stronie sklepu połączenie jest automatycznie zrywane.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. dodaj swój adres do ALERT- gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUwaga na fałszywe maile z Urzędu Skarbowego! Następny artykuł ›Formularz zwrotu – gdzie musisz go zamieścić?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się