Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: intergsm.pl

Tym razem zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie intergsm.pl. W sieci brakuje jakichkolwiek opinii na temat sklepu. Natomiast domena sklepu została zarejestrowana w 9 czerwca 2020 r.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: intergsm.pl

W pierwszej kolejności w oczy rzuca się wykorzystanie logotypu firmy Xiaomi. Oczywiście sprzedawcy, mogą w celach informacyjnych przedstawiać marki produktów którymi handlują, natomiast w przypadku sklepu intergsm.pl klient może odnieść wrażenie, że jest to oficjalny sklep chińskiego producenta. Takie postępowanie stanowi tzw. czyn nieuczciwej konkurencji.

Poniżej dodatkowe cechy sklepu, które w naszej ocenie są zdecydowanie podejrzane:

Niskie ceny produktów

Sklep, w swojej ofercie, posiada wyłącznie smartfony Xiaomi. Porównując jednak cenę wybranego produktu np. Xiaomi Redmi Note 8T 4/64GB Dual Sim, który w analizowanym sklepie kosztuje 589 zł


…… szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.


Sposób płatności

Sklep intergsm.pl udostępnia tylko jeden sposób płatności tj. płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. Obecnie sklepy internetowe umożliwiają zapłatę za produkt, za pośrednictwem różnych kanałów płatności. Ograniczenie płatności tylko do przedpłaty na konto bankowe musi stanowić sygnał alarmowy dla klienta.

Kontakt

Zawsze w przypadku wątpliwości, co do legalności sklepu, staramy się z nim skontaktować. Jednak po wybraniu numeru telefonu, który jest podany na stronie głównej sklepu, połączenie jest automatycznie zrywane. Natomiast po weryfikacji adres mailowego pojawia się następująca informacja:


Nieznany rachunek bankowy

Po złożeniu zamówienia pojawią się dane do przelewu. Po weryfikacji numeru rachunku bankowego dowiadujemy się, że rachunek nie figuruje w wykazie podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Dołącz do naszej grupy „Oszukani przez fałszywe e-sklepy” na Facebooku
  2. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  3. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułRozbita grupa produkowała „dokumenty kolekcjonerskie” Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się