Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie euromedia.store

Nasi czytelnicy informują nas o sklepie, który sposobem działania przypomina sklep foto-set.com o którym jakiś czas temu informowaliśmy. Mało tego, w dokumentach sklepu euromedia.store, zamieszcza informacje o foto-set.com!? W sieci brakuje opinii na temat sklepu dlatego poniżej krótka analiza najważniejszych elementów sklepu.

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie euromedia.store
Na temat sklepu foto-set.com informowaliśmy w marcu tego roku - link do artykułu: Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie foto-set.com Poniżej opis elementów sklepu euromedia.store na które w naszej ocenie, powinien zwrócić uwagę każdy kupujący.

Niskie ceny

Sklep w swojej ofercie, posiada przede wszystkim produkty z działu RTV i AGD i wszystkie są przecenione. Po przecenie, produkty w analizowanym sklepie, porównaniu z tymi samymi produktami w innych konkurencyjnych sklepach, są tańsze średnio o 200-300 zł Np. konsola Microsoft Xbox One X – 1TB (Black Edition) w analizowanym sklepie kosztuje 1399 zł, tymczasem w innych sklepach ten sam produkt kosztuje min. 1599 zł


Sposób płatności

Sklep euromedia.store udostępnia tylko jeden sposób płatności tj. płatność w formie przedpłaty na konto bankowe – to zdecydowanie podejrzana cecha.


Regulamin i jego błędy

W regulaminie sprzedaży sklepu euromedia.store pojawia się wiele razy domena sklepu (foto-set.com) – co już wydaje się dziwne.


Kontakt

Zawsze w przypadku wątpliwości, co do legalności sklepu, staramy się z nim skontaktować. Jednak po wybraniu numeru telefony, który jest podany na stronie euromedia.store oraz wciśnięciu przycisku (1) nikt się nie odezwał. Natomiast po weryfikacji adresu mailowego pojawiaj się następująca informacja:


Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Dołącz do naszej grupy „Oszukani przez fałszywe e-sklepy” na Facebooku
  2. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  3. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCzy sprzedawca może wydać instrukcję obsługi w wersji elektronicznej? Następny artykuł ›Informowanie o cenie – plusy i minusy nowych przepisów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się