Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie foto-set.com

Nasi czytelnicy informują nas o sklepie, który sposobem działania przypomina sklep fotograficzny.fun o którym jakiś czas temu informowaliśmy. W sieci brakuje jakichkolwiek opinii na temat sklepu foto-set.com dlatego poniżej krótka analiza najważniejszych elementów sklepu.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie foto-set.com

Sklep, w swojej ofercie, posiada przede wszystkim sprzęt fotograficzny. Po wejściu na stronę i porównaniu cen produktów z cenami tych samych produktów w sklepach konkurencyjnych nie widać dużej różnicy. Natomiast inaczej sprawa wygląda, gdy ten sam produkt zobaczymy po wpisaniu kodu rabatowego, który jest powszechnie dostępny w poście sklepu na Facebook'u.

Podejrzanie niskie ceny, ale tylko po rabacie..

Sklep oferuje produkty fotograficzne i promuje się także na Facebook’u, gdzie udostępnia kod rabatowy w wysokości 40%. Tym samym cena produktu, który po wejściu na stronę w ogóle nie jest wygląda się podejrzanie, staje się poważnie podejrzana po uwzględnieniu rabat za samo wpisanie powszechnie dostępnego kodu.

Sposób płatności

Sklep foto-set.com udostępnia tylko jeden sposób płatności tj. płatność w formie przedpłaty na konto bankowe – to zdecydowanie podejrzana cecha. Co ciekawe, z regulaminu sklepu wynika także płatność za pośrednictwem elektronicznego serwisu płatności (PayPal), jednak formularz zamówienia tego nie potwierdza.

Dane sprzedawcy

W regulaminie sklepu został wskazany przedsiębiorca, który został wykreślony z rejestru w 2019 r. Co ciekawe NIP podany w regulaminie wskazuje na spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, natomiast regulamin dotyczy sprzedawcy prowadzącego jednoosobową działalność gospodarczą.

Kontakt

Zawsze w przypadku wątpliwości, co do legalności sklepu, staramy się z nim skontaktować. Jednak telefon do sklepu foto-set.com, po wybraniu odpowiedniego numeru w celu kontaktu z konsultantem, nic się nie dzieje.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?
  1. Dołącz do naszej grupy „Oszukani przez fałszywe e-sklepy” na Facebooku
  2. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  3. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: drukmarket.eu Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się