Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: agdkom.net

O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika. Na chwilę obecną nie są nam znane opinie dotychczasowych klientów. Jednak sklep posiada cechy, które w naszej ocenie należy uznać za co najmniej podejrzane.

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: agdkom.net

Ceny

W ofercie sklepu dostępne są głównie produkty z działu RTV i AGD. Natomiast ceny produktów w sklepie, w porównaniu z cenami tych samych produktów w innych sklepach internetowych, są zdecydowanie zaniżone. To podstawowa cecha, która powinna wzbudzić czujność klienta tego sklepu, co do jego legalności.

Składanie zamówienia

Sklep oferuje możliwość zapłaty za pośrednictwem szybkich płatności – PayU.pl Sklep po złożeniu zamówienia (oferty przez klienta) przesyła podsumowanie i decyduje czy ofertę przyjmuje czy też nie – dopiero po przyjęciu oferty zostaje zawarta umowa sprzedaży. Tego rodzaju schemat jest jak najbardziej poprawny i legalny jednak regułą jest szybkie potwierdzenie oferty i zawarcie umowy przez sklep. Swoją drogą, po złożeniu zamówienia przez nas w dalszym ciągu czekamy na jego potwierdzenie przez sklep. Co ciekawe, w formularzu zamówienia nie było przycisku „Zamawiam i Płacę” o którym jest mowa w regulaminie, a którego brak powoduje nieważność umowy sprzedaży!

Informacje na stronie + daty

Informacje zawarte w zakładkach są skopiowane z innych sklepów internetowych m.in. morele.net, a regulamin jest łudząco podobny do regulaminu sklepu internetowego audiopolis.pl Natomiast zdjęcia i opisy produktów są przekopiowane m.in. ze sklepu x-kom.pl Dodatkowo firma oraz adres sprzedawcy wskazana w regulaminie jest inna niż ta, która jest w ewidencji gospodarczej. Co ciekawe regulamin sklepu wszedł w życie 10 września 2017 r., a domena sklepu została zarejestrowana w dniu 9 stycznia 2019 r.

Zagrożenia w sieci (Włącz Alert)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.
Sklep zdecydowanie nie jest typowym oszustwem, jednak posiada cechy, które w naszej ocenie są bardzo podejrzane.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułDo sieci wyciekło prawie 773 milionów adresów e-mail Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się