Portal bezpiecznego e-biznesu

Wyciekły dane z Adobe Creative Cloud

Doszło do wycieku danych około połowy z 15 mln użytkowników usługi Adobe Creative Cloud. Informacje znajdowały się w niezabezpieczonej bazie.

Wyciekły dane z Adobe Creative Cloud

Niezależny badacz cyberbezpieczeństwa Bob Diaczenko odkrył bazę zawierającą dane klientów Adobe, w której znajdowały się m.in. dane lokalizacyjne użytkownika (kraj zamieszkania), adresy e-mail, informacje o statusie płatności za abonament Creative Cloud oraz informacje o wykorzystywanych usługach powiązane z unikalnym numerem identyfikacyjnym konta. O swoim odkryciu poinformował firmę.

Mimo, że Adobe szybko zareagowało na informację od Diaczenki, okazało się, że ktoś już wcześniej zdążył skorzystać z tej bazy danych. Oznacza to, że mógł uzyskać dane nawet 7,5 miliona użytkowników Adobe Creative Cloud. Na szczęście udało się uniknąć wycieku haseł oraz danych związanych z płatnościami.

Adobe tłumaczy w wydanym komunikacie, że wyciek był związany z prototypowym środowiskiem programistycznym. Firma twierdzi, że sprawdza zajście, by uniknąć takich sytuacji w przyszłości. Warto zachować ostrożność, jeśli korzysta się z Adobe Creative Cloud. Informacje wprawdzie nie dają dostępu do konta, ale umożliwiają zastosowanie phishingu, czyli wymuszenia podania danych z użyciem jakiegoś podstępu. Tego rodzaju oszustwa do skutecznego działania potrzebują głównie kontaktu do ofiary, jak adres mailowy oraz kilku podstawowych informacji.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważajcie na sklep homemedia.in.net Następny artykuł ›O sygnalizacji zmiany kierunku jazdy na drodze z pierwszeństwem

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się