Portal bezpiecznego e-biznesu

WP ostrzega przed wyłudzeniem danych!

Wirtualna Polska ostrzega swoich użytkowników przed wyłudzeniem danych osobowych. Oszuści podszywają się pod WP i wysyłają wiadomości, z których wynika obowiązek zaakceptowania nowego regulaminu serwisu.


WP ostrzega przed wyłudzeniem danych!

Jeżeli jesteś użytkownikiem WP Poczty uważaj na wiadomości z ostrzeżeniem o usunięciu lub zablokowaniem Twojego konta. Oszuści wysyłają wiadomością z chwytliwym tytułem, a z treści wiadomości wynika obowiązek zaakceptowania nowego regulaminu serwisu, do którego link znajduje się w treści wiadomości.

Wirtualna Polska ostrzega przed kolejną wykrytą próbą ataku na użytkowników swojej poczty email. W komunikacie operator ostrzega klientów, że nie jest nadawcą tego typu wiadomości i jest to próba wyłudzenia danych użytkowników.

Operator przypomina, że wiadomości administracyjne, reklamowe czy odpowiedzi Biura Obsługi Klienta są wysyłane tylko i wyłącznie z adresów poczta@wp.pl, wp@wp.pl oraz kontakt@pomoc.wp.pl. Jednocześnie należy zwrócić uwagę czy wiadomości od administracji są wyróżniane logotypem „zweryfikowany nadawca”.

Należy również pamiętać, o czym przypomina operator, że administracja Wirtualnej Polski oraz o2.pl nie wysyłają wiadomości, w których proszą o podanie danych wrażliwych – takich jak login czy hasło.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułEROD o aplikacjach wspierających walkę z pandemią Następny artykuł ›Ruszyła Tarcza Antykryzysowa 2.0 PFR dla firm

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się