Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważajcie na sklep rubris.org

Kolejny podejrzany sklep, który jest łudząco podobny do ostatnich fałszywych sklepów o których informowaliśmy tj. cello24.net, fabryka-mebli.com oraz outeletowo.com
Uważajcie na sklep rubris.org

Sklep rubris.org, podobnie jak inne fałszywe sklepy, prowadzi intensywną kampanię reklamową w serwisie Facebook. Poniżej cechy sklepu rubris.org, które w naszej ocenie są podejrzane:

Ceny

Sklep oferuje tylko dwa produkty, a ich cena jest zdecydowanie zaniżona. Przecena produktu o ponad 50% wartości produktu zawsze musi budzić podejrzenia kupującego.

Sposób płatności

Jedyną opcją zapłaty za zakupiony w sklepie towar jest przedpłata na konto bankowe sprzedawcy. To zdecydowanie podejrzana cecha, która musi stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Brak danych

W regulaminie sklepu brakuje informacji na temat sprzedawcy. Natomiast na stronie brakuje informacji umożliwiających bezpośredni kontakt ze sklepem. Natomiast po weryfikacji adresu mailowego podanego na stronie sklepu pojawia się informacja, że adres jest nieznany.


Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSpotify zamierza sprawdzać, gdzie mieszkają użytkownicy serwisu Następny artykuł ›Tajemnica telekomunikacyjna. Sąd może z niej zwolnić!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się