Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważajcie na sklep: gerotel.com

O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika. Na razie nie znamy opinii dotychczasowych klientów, jednak sklep do złudzenia przypomina inne podejrzane sklepy o których już jakiś czas temu informowaliśmy.
Uważajcie na sklep: gerotel.com

Sklep schematem swojego działania przypomina sklep exxotel.com. W sklepie exxotel.com towary znajdujące się w ofercie były oferowane za pośrednictwem serwisu akcyjnych np. sprzedajemy.pl, a po zgłoszeniu chęci zakupu konkretnego towaru, klienci byli proszeni o dokonanie zakupu bezpośrednio w sklepie, zazwyczaj z rabatem zachęcającym do kupna.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny towarów

Ceny w sklepie są bardzo rozchwiane. Z jeden strony mamy produkty, których ceny są bardzo zawyżone np. iPhone 5S 16GB kosztuje 1.759 zł , a w innych przypadkach ceny są bardzo niskie np. THERMOMIX TM5 za 2600 zł, który w innych sklepach jest droższy o ponad 2000 zł.

Płatność

Sklep umożliwia zapłatę za towar wyłącznie w formie przedpłaty na konto bankowe sprzedawcy - to zdecydowanie podejrzana cecha. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru za tzw. pobraniem powinien stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu.

Serwer

Sklep jest utrzymywany na tym samym serwerze co sklep nevotel.com oraz cavotel.com. Na temat obu tych sklepów powstały artykuły opublikowane na łamach naszego serwisu zawierające ostrzeżenie przed zakupami.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem, ale po wybraniu numeru telefonu, który został podany na stronie, połączenie była automatyczne zrywane.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. dodaj swój adres do ALERT- gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułFacebook przeciwko Rankwave – pozew za niewłaściwe korzystanie z danych Następny artykuł ›Jak uniknąć blokady konta na Allegro?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się