Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważajcie na sklep: exxotel.com

O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika, który zgłosił go za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego „Zgłoś nowe zagrożenie”.
Uważajcie na sklep: exxotel.com

Na chwilę obecną nie są nam znane opinie klientów tego sklepu. Jednak nasz czytelnik poinformował nas, że towary znajdujące się w ofercie sklepu są oferowane za pośrednictwem serwisu sprzedajemy.pl, a po zgłoszeniu chęci zakupu telefonu, klienci są proszeni o dokonanie zakupu za pośrednictwem sklepu exxotel.com

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Podejrzanie niskie ceny!

Ceny w sklepie są bardzo rozchwiane. Wybrane produkty są w cenach bardzo zaniżonych – przykład najlepiej obrazujący nasze podejrzenia to smartfon SAMSUNG GALAXY S7 EDGE (32GB) za 850 zł! W innych sklepach ten sam produkt jest droższy o ponad 1200 zł.

Płatność

Sklep umożliwia zapłatę za towar wyłącznie w formie przedpłaty na konto bankowe sprzedawcy - to zdecydowanie podejrzana cecha. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru za tzw. pobraniem powinien stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu.

Serwer

Sklep jest utrzymywany na tym samym serwerze co sklep nevotel.com oraz cavotel.com. Na temat obu tych sklepów powstały artykuły opublikowane na łamach naszego serwisu zawierające ostrzeżenie przed zakupami.

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem, ale po wybraniu numeru telefonu, który został podany na stronie, połączenie była automatyczne zrywane.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. dodaj swój adres do ALERT- gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNa chwilę przed wyborami Australia potwierdza atak na państwową infrastrukturę i partie polityczne Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się