Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważajcie na sklep: europronet.net

Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Sklep już na pierwszy rzut oka wygląda podejrzanie, a szczegółowa analiza poszczególnych elementów sklepu, tylko to podejrzenie potwierdza.
Uważajcie na sklep: europronet.net

Na chwilę obecną nie ma żadnych opinii dotychczasowych klientów tego sklepu. Jednak poniższe cechy wzbudzają nasze podejrzenia co do jego legalności.

Co wzbudza nasze podejrzenia?

Ceny

Oferta sklepu jest bardzo bogata i zawiera głównie produkty z działy RTV i AGD. Jednak po wprowadzeniu ceny wybranego towaru do porównywarki cenowej szybko przekonamy się, że ceny w sklepie, w porównaniu z cenami w innych konkrecyjnych sklepach są niższe, czasem o ponad 1000 zł!

Sprzedawca

W regulaminie sklepu zostały wskazane dane tj. NIP i REGON sprzedawcy, który w ogóle nie istnieje.

Serwer

Sklep jest utrzymywany na tym samym serwerze co inne podejrzane sklep tj. homeagd.in.net, neotech.in.net oraz gbptest.net. Wszystkie te sklepy zostały wprowadzone do naszej wyszukiwarki jako „Niebezpieczne sklepy” oraz na listę „Podejrzanych sklepów internetowych”.

Płatność

Co ciekawe sklep oferuje zarówno płatność w formie przedpłaty na konto bankowe, jaki płatność w chwili odbioru towaru za tzw. pobraniem. W przypadku decyzji o zakupach w sklepie zdecydowanie doradzamy płatność chwili odbioru towaru. Jednak w przypadku, gdy sklep będzie odmawiał realizacji zamówienia i będzie się domagał zapłaty z góry określonej kwoty pieniędzy należy zachować szczególną ostrożność i nigdzie nie przelewać pieniędzy.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułIzrael odpowiedział ogniem na atak hakerski Następny artykuł ›SMS od oszustów – uważaj na podejrzane wiadomości

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się