Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: homeagd.in.net

Otrzymaliśmy wiadomość z prośbą o weryfikację sklepu homeagd.in.net Sklep nie wyróżnia się podejrzanymi cenami, jednak pozostałe elementy powinny stanowić sygnał alarmowy dla klienta.

Na chwilę obecną nie ma żadnych negatywnych opinii na temat sklepu. Jednak poniższe cechy wzbudzają nasze podejrzenia co do jego legalności.

Co wzbudza nasze podejrzenia?

Sprzedawca

W regulaminie zostały wskazane dane przedsiębiorcy, które faktycznie nie istnieje. Po weryfikacji podanych w regulaminie numerów NIP i REGON, pojawia się jednoznaczna informacja: Wprowadzony numer NIP jest nieprawidłowy.

Dokumenty na stronie

Dokumenty zostały skopiowane z innego sklepu internetowego, prawdopodobnie karen.pl Regulamin dodatkowo zawiera postanowienia, które mogą zostać uznane za niedozwolone ponieważ ograniczają prawa konsumenta do zwrotu towaru, a mianowicie:

Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

W przypadku decyzji o zakupach w sklepie zdecydowanie doradzamy płatność chwili odbioru towaru za tzw. pobraniem.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPrzestępcy wyłudzali pieniądze korzystając z aplikacji Google Maps Następny artykuł ›Facebook negocjuje warunki porozumienia z amerykańską Federalną Komisją Handlu

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się