Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: homeagd.in.net

Otrzymaliśmy wiadomość z prośbą o weryfikację sklepu homeagd.in.net Sklep nie wyróżnia się podejrzanymi cenami, jednak pozostałe elementy powinny stanowić sygnał alarmowy dla klienta.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: homeagd.in.net

Na chwilę obecną nie ma żadnych negatywnych opinii na temat sklepu. Jednak poniższe cechy wzbudzają nasze podejrzenia co do jego legalności.

Co wzbudza nasze podejrzenia?

Sprzedawca

W regulaminie zostały wskazane dane przedsiębiorcy, które faktycznie nie istnieje. Po weryfikacji podanych w regulaminie numerów NIP i REGON, pojawia się jednoznaczna informacja: Wprowadzony numer NIP jest nieprawidłowy.

Dokumenty na stronie

Dokumenty zostały skopiowane z innego sklepu internetowego, prawdopodobnie karen.pl Regulamin dodatkowo zawiera postanowienia, które mogą zostać uznane za niedozwolone ponieważ ograniczają prawa konsumenta do zwrotu towaru, a mianowicie:

Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie dziesięciu dni. Termin dziesięciodniowy, w którym konsument może odstąpić od umowy, liczy się od dnia wydania rzeczy, a gdy umowa dotyczy świadczenia usługi - od dnia jej zawarcia. Do zachowania tego terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

W przypadku decyzji o zakupach w sklepie zdecydowanie doradzamy płatność chwili odbioru towaru za tzw. pobraniem.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPrzestępcy wyłudzali pieniądze korzystając z aplikacji Google Maps Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się