Portal bezpiecznego e-biznesu

Szybka kasa po inwestycji w kryptowaluty. mBank ostrzega!

Oszuści wyłudzają dane klientów mBanku oferując fałszywe inwestycje w kryptowaluty.

Szybka kasa po inwestycji w kryptowaluty. mBank ostrzega!

Szybki zarobek bez wychodzenia z domu!

Właśnie tak najczęściej brzmią hasła, którymi oszuści starają się skusić na inwestycję w krytpowaluty. Oszuści kontaktują się telefonicznie lub e-mailowo, przedstawiają atrakcyjne oferty inwestycji w waluty wirtualne. Przestępcy przekonują do wykonania przelewów i transakcji kartą. Zachęcają również do instalacji dodatkowego oprogramowania.

Jak wynika z komunikatu mBanku:

Przestępcy wciąż publikują w sieci nieprawdziwe informacje o okazjach na szybki zarobek bez wychodzenia z domu. Uważaj! Często wykorzystują do tego media społecznościowe. Przytaczają zmyślone opinie celebrytów i dobierają sensacyjne nagłówki.

Dodatkowo, po instalacji oprogramowania przestępcy mogą otrzymać dostęp do komputera klienta, obserwować jego zachowanie oraz przechwytywać dane służące do logowania m.in. do bankowości internetowej, portali społecznościowych oraz innych profili. Oszuści nie przebierają w środkach, manipulują odbiorcą stosując różne techniki, ostrzega mBank.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNamawiał dzieci do samookaleczeń i samobójstwa – został zatrzymany Następny artykuł ›Pożyczki online a zmiany w prawie - co warto wiedzieć?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się