Portal bezpiecznego e-biznesu

Korzystasz z Office 365? Uważaj na groźnego wirusa!

Tym razem przestępcy podszywają się pod Microsoft i atakuję osoby korzystające z usługi Office 365. W wiadomości mailowej zachęcają do aktualizacji przeglądarki. Aktualizacja zawiera „bonus” w postaci trojana, który wkrada hasła do kont na komputerze.

Korzystasz z Office 365? Uważaj na groźnego wirusa!

Najnowszy atak na użytkowników Office'a 365 jest bardzo prosty, ale jednocześnie dość skuteczny. Cyberprzestępcy stworzyli stronę internetową, która do złudzenia przypomina witrynę popularnej usługi Microsoftu - donosi MalwareHunterTeam.

Strona została odwzorowana na tyle dokładnie, że nawet znajdujące się na niej linki prowadzą do oficjalnych stron Microsoftu. Działa na najpopularniejszych przeglądarkach internetowych - Google Chrome i Mozilla Firefox. Strona automatycznie wykrywa rodzaj przeglądarki użytkownika i zachęca do zaktualizowania oprogramowania.

Kliknięcie zamiast pobrania łatki powoduje instalację trojana TrickBot, który skanuje komputer w poszukiwaniu zapisanych haseł do kont internetowych i - gdy takie znajdzie - wysyła je na serwery przestępców. Przy okazji dzieli się z oszustami również historią przeglądarki i automatycznie uzupełnianymi przez nią danymi (np. loginy, adresy e-mail),które mogą pomóc przestępcom we włamaniu na konta ofiar.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułGrasz w GTA Online? Uważaj na oszustów! Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się