Portal bezpiecznego e-biznesu

Zyski firm kurierskich w czasie epidemii

 Zyski firm kurierskich w czasie epidemii

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Pandemia koronawirusa sprawiała, że zakupy przeniosły się do sieci, a tym samym kurierzy mają pełne ręce roboty. Ruch jest nawet o jedną piątą większy niż przed atakiem koronawirusa - wskazuje "Rzeczpospolita".
Zyski firm kurierskich w czasie epidemii

Jak donosi „Rzeczpospolita” po krótkiej zadyszce w pierwszym tygodniu po zamknięciu szkół i obiektów publicznych, branża od tego czasu notuje wyłącznie wzrosty.

Dziś popyt na usługi kurierskie rośnie o około 20 proc. ponad naturalny wzrost organiczny operatorów – wynika z danych Sendit, brokera usług kurierskich, przygotowanych specjalnie dla "Rzeczpospolitej".

E-commerce napędza sprzedaż!

Polacy, którzy w związku z panującą sytuacją pozostali w domach, robią zakupy w sieci, a tym samym zwiększają liczbę dostaw. Kryzysowa sytuacja wpłynęła również na formę dostarczania przesyłek. Eksperci, na których powołuje się "Rzeczpospolita", twierdzą, że widać dużo większą dynamikę dostaw do punktów (m.in. automatów paczkowych) niż "pod drzwi". Ten trend - jak czytamy - to efekt zaleceń, by uniknąć kontaktu z innymi ludźmi, w tym właśnie m.in. z kurierem.

W pierwszym tygodniu od zamknięcia szkół odnotowaliśmy spadki liczby przesyłek, zarówno przy porównaniu podobnych okresów z poprzedniego roku, jak i przy porównaniu tygodniowym. Sądzę, że nowe okoliczności, w których wszyscy musieliśmy się odnaleźć, konieczność przeorganizowania sobie życia i cyklu dnia, odciągnęły Polaków od e-zakupów i innej aktywności w sieci. Ale kolejne tygodnie to już spore zwyżki – mówi, cytowany przez "Rzeczpospolitą" wiceprezes Sendit Wojciech Kliber.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie foto-set.com Następny artykuł ›Jak oszuści chcą nas wrobić w …fałszywe sklepy

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się