Portal bezpiecznego e-biznesu

Zarejestrowany sprzedawca Allegro – jakie korzyści daje marketplace?

 Zarejestrowany sprzedawca Allegro – jakie korzyści daje marketplace?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Chcesz sprzedawać w internecie? Zrób to na Allegro! Ten marketplace daje ogromne korzyści sprzedawcom – bez względu na to, na jaką skalę prowadzą działalność. Zastanawiasz się, co możesz zyskać na rejestracji sprzedaży w Allegro? Poznaj najważniejsze zalety tej platformy e-commerce i zapewnij sobie szybki start w świecie internetowym.
Zarejestrowany sprzedawca Allegro – jakie korzyści daje marketplace?

Rejestracja sprzedaży na Allegro – dla kogo to rozwiązanie?

Rejestracja sprzedaży na Allegro to pomysł, na który może się zdecydować każdy przedsiębiorca chcący skutecznie pozyskiwać klientów on-line. To dobre rozwiązanie m.in. dla:

  • firm sprzedających towary kanałami tradycyjnymi, które chcą poszerzyć działalność o internet – korzyścią z dołączenia do marketplace będzie dla nich m.in. bardzo niski próg wejścia. Nie trzeba zakładać kosztownego sklepu internetowego ani ponosić wydatków na start, zarówno założenie konta, jak i wystawianie ofert są bezpłatne, a koszty są związane przede wszystkim z prowizją od sfinalizowanej sprzedaży czy z opcjonalną promocją asortymentu;
  • osób, które startują od zera w świecie e-commerce – dla nich kluczowymi zaletami będą brak opłat na start i dostęp do szerokiej bazy materiałów szkoleniowych. Pozwolą one krok po kroku odkrywać sekrety tej branży;
  • przedsiębiorców, którzy już prowadzą e-sklep – Allegro może być dla nich dodatkowym (a nawet głównym) kanałem sprzedaży, niezależnym od własnej platformy.

Marketplace Allegro - korzyści z rejestracji

Zastanawiasz się, co zyskasz, rejestrując sprzedaż na Allegro marketplace? Korzyści jest wiele. Oto te najważniejsze.

Niski „próg wejścia” do świata e-commerce

Wchodząc na marketplace, nie musisz ponosić wysokich kosztów na start. Chodzi o wydatki związane z otwarciem własnego e-sklepu, np. odnośnie do zaprojektowania i wykonania strony sklepu, wykupienia domeny i serwera hostingowego, oprogramowania do obsługi zamówień czy pozycjonowania w Google. Rejestracja sprzedaży na Allegro nie wiąże się z żadnymi wydatkami – zarówno otworzenie konta firmowego, jak i wystawianie ofert są bezpłatne.

Opłaty ponosisz głównie w związku z prowizją od zrealizowanych transakcji, a także kiedy chcesz promować swój sklep na Allegro czy zyskać dostęp do zaawansowanych narzędzi sprzedażowych. Na start unikasz jednak wysokich kosztów, a co za tym idzie – ryzyka.

E-sprzedaż dostępna „od ręki”

Po rejestracji i aktywacji konta firmowego (co zajmuje kilka chwil) możesz od razu wystawić swoje pierwsze oferty. Nie musisz czekać na przygotowanie sklepu czy uczyć się obsługi skomplikowanego oprogramowania. System jest intuicyjny i bardzo wygodny, a dostępne darmowe szkolenia dla sprzedawców pomogą Ci szybko się odnaleźć na marketplace.

Atrakcyjne bonusy na start

Każdy nowy sprzedawca, który otworzy konto firmowe, może dołączyć do programu powitalnego i korzystać z pakietu atrakcyjnych benefitów na start. Są dostępne nawet przez 180 dni i obejmują:

  • do 100% zniżki na prowizję od sprzedaży,
  • pakiety darmowych wyróżnień ofert – tak, aby zwiększyć ich widoczność dla klientów;
  • do 100% zniżki na Abonament Profesjonalny, który daje dostęp do profesjonalnych narzędzi monitorowania i optymalizacji sprzedaży.

Te bonusy pozwalają się szybko zadomowić na portalu i pozyskać pierwsze zamówienia bardzo niskim kosztem. To dobry początek, rokujący szybkie „rozkręcenie” działalności.

Duży potencjał pozyskania klientów

Allegro to bardzo rozpoznawalna marka – znają ją nawet osoby, które nie dokonują zakupów przez internet. Jak pokazują badania, na tym marketplace rozpoczyna się ok. 80% e-zakupów, a finalizuje ponad 60% z nich. Sprzedając na Allegro, zyskujesz więc możliwość kontaktu z rzeszą klientów (jest ich ok. 22 mln każdego miesiąca) – bez konieczności reklamowania się czy pozycjonowania. To szansa na zyskanie ich zaufania i szybkie pomnożenie zysków.

Wygoda obsługi transakcji

Allegro daje Ci dostęp do wygodnych funkcji, które pomagają podnieść jakość obsługi klientów. Kupującym będzie łatwiej u Ciebie zamówić np. dzięki wygodnym opcjom płatności czy dostawy. Masz możliwość dołączenia np. do programu Allegro Smart!, który sprawia, że klienci nie poniosą dodatkowych kosztów dostawy, jeśli zamówią u Ciebie towary na określoną kwotę i opłacili wcześniej drobny abonament. Możesz też skorzystać z opcji One Fulfillment by Allegro – a zatem magazynować swoje produkty w centrum gwarantującym błyskawiczną dostawę towarów do klientów i pełną obsługę logistyczną.

Jak więc widać, korzyści, jakie daje marketplace, sprawiają, że to właśnie tutaj warto rozpocząć przygodę ze światem e-sprzedaży. Spróbuj. Niczym nie ryzykujesz!

Komentarze

‹ Poprzedni artykułGoogle zapłaci 4,1 mld euro kary! Następny artykuł ›Świątecznie i bezpiecznie – na co zwracać uwagę podczas zakupów w internecie?

Newsletter

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się