Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: zantech.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: zantech.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące sklepu zantech.pl i postanowiliśmy go sprawdzić.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: zantech.pl

Pomimo pozytywnych opinie dotychczasowych klientów mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które w naszej ocenie powinny stanowić sygnał alarmowy dla klienta sklepu.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po wprowadzeniu nazw produktów do porównywarki cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są zdecydowanie zaniżone.

Rozbieżność w PKD sprzedawcy!?

W zakładce „O firmie” możemy znaleźć informację na temat sprzedawcy prowadzącego sklep internetowy. Z załączonego do strony dokumentu wynika, że głównym przedmiotem działalności przedsiębiorcy jest „Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysiłkowej lub Internet”. Jednak po wpisaniu NIP-u do bazy przedsiębiorców CEIDG pojawia się zupełnie inna działalność przeważająca, a mianowicie: „Działalność taksówek osobowych”. Tego rodzaju rozbieżność sugeruje podszycie się pod przedsiębiorcę, który nie ma zupełnie nic wspólnego ze sprzedażą za pośrednictwem sklepu internetowego.

Kopia regulaminu

Regulamin sklepu został skopiowany ze strony kulig.pl potwierdza to m.in. definicja regulaminu w § 2 pkt 4.

4. Regulamin – niniejszy Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną w ramach Sklepu internetowego kulig.pl;


Płatność

Sklep oferuje dwie formy płatności tj. płatność w formie przedpłaty na konto bankowe oraz płatność gotówką przy odbiorze za tzw. pobraniem. Z uwagi na powyższe cechy, potencjalnym klientom sklepu, zdecydowanie zalecamy dostawę towaru za pobraniem.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułAmerykańskie służby wydały 100 tys. dolarów na zakup publicznych danych? Następny artykuł ›Czy mogę otworzyć przesyłkę kurierską przed podpisaniem odbioru?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się