Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: supermedia24.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: supermedia24.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z naszych czytelników i postanowiliśmy sprawdzić sklep supermedia24.pl
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: supermedia24.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po wprowadzeniu produktu do porównywarki cenowej szybko dojdziemy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie np. iPhone 7 126 GB jest tańczy niż w innych sklepach konkurencyjnych o blisko 600 zł

Regulamin

W dokumencie brakuje podstawowych informacji na temat sprzedawcy. Regulamin nie zawiera informacji wymaganych przez ustawę o prawach konsumenta oraz ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia które mogą zostać uznane za niedozwolone np.:

Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za nienależyte wykonanie usług przez osoby trzecie, w szczególności urzędy celne i pocztowe. Składając zamówienie akceptujesz warunki czasu dostawy oraz odprawy celnej.

lub

Sklep zastrzega sobie prawo do naliczenia opłaty manipulacyjnej przy anulowaniu już realizowanego do klienta zamówienia. Wynika to z faktu ogromnych kosztów logistycznych przy wysyłce zagranicznej oraz tego, że nadana przez nas przesyłka wróci do magazynu dopiero za kilkadziesiąt dni.

Płatność

Z regulaminu wynika, że sklep oferuje dwie formy płatności tj. przedpłata na konto bankowe oraz płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru za tzw. pobraniem należy uznać za co najmniej podejrzane.


Serwer

Sklep jest utrzymywany na tym samym serwerze do innym podejrzany sklep internetowy, a mianowicie taniemedia.pl, o którym już jakiś czas temu informowaliśmy.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSejm zaostrza prawo telekomunikacyjne Następny artykuł ›UOKiK zaleca ostrożność w Black Friday

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się