Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: taniemedia.pl

Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z naszych czytelników i postanowiliśmy sprawdzić sklep taniemedia.pl
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: taniemedia.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Regulamin

W dokumencie brakuje podstawowych informacji na temat sprzedawcy. Oprócz tego, że jest to podmiot z Wielkiej Brytanii, nie wiemy tak naprawdę nic więcej. Regulamin nie zawiera informacji wymaganych przez ustawę o prawach konsumenta oraz ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Płatność

Z regulaminu wynika, że sklep oferuje dwie formy płatności tj. przedpłata na konto bankowe oraz płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru za tzw. pobraniem należy uznać za co najmniej podejrzane.

Opinie

W sieci pojawia się coraz więcej opinii na temat sklep. Dotyczą one przede wszystkim niezrealizowanego zamówienia oraz braku kontaktu ze sklepem.

{REKLAMA}

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem, niestety połączenie nie mogło zostać zrealizowane ponieważ nie ma takiego numeru.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułRaport „Cyber-ruletka po polsku” Następny artykuł ›Uwaga na SMS o długu skarbowym - to kolejne oszustwo!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się