Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: strefazakupow.net

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: strefazakupow.net

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Otrzymaliśmy zgłoszenie od jednego z naszych czytelników i postanowiliśmy sprawdzić sklep strefazakupow.net

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: strefazakupow.net

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po umieszczeniu nazw produktów dostępnych w ofercie sklepu w porównywarce cenowej szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie. Dodatkowo promocją są objęte wszystkie produkty w sklepie.

Regulamin

Przede wszystkim regulamin nie zawiera informacji na temat sprzedawcy – brakuje kluczowych informacji tj. NIP oraz REGON. Powyższa informacja jest wymagana zarówno przez ustawę o prawach konsumenta, jak i ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną.


Płatność

Po uzupełnieniu formularza zamówienia płatność w sklepie ogranicza się wyłącznie do płatności w formie przedpłaty na konto bankowe. Ta cecha powinna stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu.

Kontakt

Ze zgłoszenia naszego czytelnika wynikało, że nie można się skontaktować ze sklepem. My również próbowaliśmy dodzwonić się do sklepu. Niestety po wybraniu numeru telefonu automat poinformował nas, że połączenie nie może zostać zrealizowane.Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Co robić jeżeli sklep okaże się oszustwem?

Odpowiedź na powyższe pytanie znajdą Państwo w naszym artykule: Sklep mnie oszukał! Co robić

[03.02.2018 r. - Prośba do komentujących]

W komentarzach pojawia się wiele obraźliwych, czasem wulgarnych epitetów adresowanych do osób na rzecz których miały być przelewane pieniądze za towar zakupiony w sklepie. Proszę jednak pamiętać, że osoby te również padły ofiary przestępstwa jakim jest kradzież danych osobowych i są zupełnie niewinne przestępstwa oszustwa związanego ze sklepem internetowym. Osoby które tworzą fikcyjne sklepy, bardzo często posługują się danymi osobowymi rzetelnych przedsiębiorców w celu uwiarygodnienia swojego oszustwa.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułETS: Uber jest firmą transportową Następny artykuł ›UOKiK zaleca ostrożność w Black Friday

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się