Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: laptemex.net

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: laptemex.net

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Wczoraj otrzymaliśmy informację na temat sklepu laptemex.net Przedsiębiorca którego dane widnieją na stronie sklepu poinformował nas, że nigdy nie prowadził takiego sklepu, a jego dane zostały wykorzystane bez jego wiedzy!
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: laptemex.net

Mają na uwadze powyższe przeprowadziliśmy audytu sklepu. Wyniki audytu wykazały inne podejrzane elementy sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Sprzedawca

W regulaminie sklepu jako sprzedawca został wskazany przedsiębiorca, który zakończył prowadzenie działalności gospodarczej 29 lutego 2016 r. Mało tego, przedsiębiorca którego dane posłużyły do oszustwa, poinformował nas, że zgłaszają się do niego pierwszego osoby oszukane przez sklep.

Ceny

Przede wszystkim ceny niektórych produktów w sklepie są podejrzanie niskie np. cena konsoli do gier (SONY Playstation 4 PRO 1TB + FIFA 18 Special) w audytowanym sklepie jest niższa o ponad 200 – 300 zł niż w innych konkurencyjnych sklepach internetowych.

Płatność

Sklep umożliwia zapłatę za towar wyłącznie w formie przedpłaty na konto bankowe sprzedawcy - to zdecydowanie podejrzana cecha. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru za tzw. pobraniem powinien stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu.


Domena

Adres sklepu został zarejestrowany 6 czerwca 2018 r. Krótki okres działania sklepu połączony z innymi w/w cechami powinien stanowić sygnał alarmowy dla klienta.

Kontakt

Próbowaliśmy się skontaktować ze sklepem, ale niestety po wybraniu numeru telefonu, który został podany na stronie, połączenie jest automatycznie zrywane.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUjawniono lukę w standardzie szybkiego przesyłu danych LTE Następny artykuł ›Bonus 900 zł od Santandera?

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się