Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie internetowym: e-mediowo.pl

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie internetowym: e-mediowo.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Informację na temat sklepu internetowego otrzymaliśmy od naszych Czytelników.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie internetowym: e-mediowo.pl

Postanowiliśmy sprawdzić ten sklep dokładniej. Po audycie zarówno dokumentów na stronie, jak i informacji zawartych w sieci, mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Regulamin

Regulamin nie zawiera informacji wymaganych przez ustawę o prawach konsumenta. Co prawda, sklep jest prowadzony przez przedsiębiorcę, którego siedziba jest w Anglii i w związku z tym, ma on obowiązek stosować prawo tego kraju. Natomiast ustawa o prawach konsumenta została dostosowana do przepisów obowiązujących we wszystkich krajach UE, w związku z tym brak informacji wymaganych przez tę ustawę należy uznać, za podejrzaną cechę. Dodatkowo regulamin zawiera liczne postanowienia, które ograniczają prawa klienta m.in. w zakresie reklamacji oraz zwrotu produktu.

Płatność

W regulaminie podane są dwie formy płatności, przelew na konto oraz płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności. Natomiast po uzupełnieniu formularza zamówienia, płatność ogranicza się wyłącznie do przedpłaty na konto bankowe.

Dostawa

Termin realizacji zamówienia jest znaczenie wydłużony i wynosi zgodnie z regulaminem sklepu do 40 dni roboczych! Dodatkowo sklep posiada postanowienie, które może zostać uznane za klauzulę niedozwoloną tj. Nie spisanie protokołu szkody uniemożliwi wszczęcie procedury reklamacyjnej, a tym samym zwrotu towaru.

Opinie

Na jednym z forów internetowych pojawił się wątek „E-mediowo.pl - czy sprzedają oryginalne telefony?” gdzie wielu użytkowników twierdzi, że w ogóle nie otrzymało towaru zamówionego w sklepie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCoraz więcej wirusów na Maki Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się