Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: euroagd.net

 Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: euroagd.net

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika i postanowiliśmy sprawdzić ten sklep.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: euroagd.net

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po umieszczeniu nazw produktów, dostępnych w ofercie sklepu, w porównywarce cenowej dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są albo podejrzanie niskie (np. telefon Samsung Galaxy S8 Black jest tańszy niż w innych sklepach o prawie 500 zł) albo znacznie zawyżone (np. telefon iPhone 6 64GB jest droższy niż w innych konkurencyjnych sklepach o prawie 1000 zł)

Sprzedawca

Regulamin sklepu wskazuje przedsiębiorcę, który posiada inne oznaczenie firmy w dokumencie oraz w rejestrze CEIDG. Dodatkowo wg rejestru, działalnością przeważającą przedsiębiorcy jest „Sprzedaż detaliczna drobnych wyrobów metalowych, farb i szkła prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach” – co zdecydowanie nie pokrywa się z asortymentem oferowanym w sklepie.

Płatność

Po uzupełnieniu formularza zamówienia dostępna jest wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. To zdecydowanie podejrzana cecha, która powinna stanowić poważne ostrzeżenie dla klientów sklepu.


Kontakt

Po wybraniu numeru telefonu, który został podany na stronie internetowej sklepu, słyszymy informację że nie ma takiego numeru.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPocztowa usługa „dosyłania” może być wykorzystana do przejęcia cudzej korespondencji Następny artykuł ›Informowanie o cenie – plusy i minusy nowych przepisów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się