Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie zamedi.pl

 Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie zamedi.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Informacje o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika. W sieci brakuje jakichkolwiek opinii na temat tego sklepu. Sklep zamedi.pl jest bardzo podobny do sklepu wardon.pl, o którym jakiś czas temu informowaliśmy. Poniżej krótki opis cech sklepu, które wzbudzają nasze zastrzeżenia.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie zamedi.pl

Domena zamedi.pl została zarejestrowana 26 sierpnia 2019 r. Natomiast działalność gospodarcza sprzedawcy została zarejestrowana 1 października 2019 r. Sklep, w swojej ofercie, posiada bardzo szeroki asortyment towarów z działu RTV i AGD, jednak jedyną opcją płatności w sklepie jest przedpłata na konto bankowe. Adresu sklepu nie można zweryfikować na Google Maps.

Poniżej opis poszczególnych cech sklepu, które budzą największe zastrzeżenia:

Podejrzanie niskie ceny

Sklep oferuje produkty z działu RTV i AGD, a więc sprzęt zazwyczaj drogi. Natomiast ceny w sklepie zamedi.pl są zdecydowanie zaniżone, w porównaniu z cenami tych samych produktów, w konkurencyjnych sklepach internetowych. Różnice w cenie wahają się od 300 do 600 zł

Sposób płatności

Sklep zamedi.pl udostępnia tylko jeden sposób płatności tj. płatność w formie przedpłaty na konto bankowe – to zdecydowanie podejrzana cecha. Sklep w regulaminie informuje o płatności za tzw. pobraniem, jednak nie znajduje to potwierdzenia w formularzu zamówienia.

Kontakt

Zawsze w przypadku wątpliwości, co do legalności sklepu, staramy się z nim skontaktować. Próbowaliśmy dzwonić pod numer podany na stronie, ale telefonu nikt nie odbierał.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Dołącz do naszej grupy „Oszukani przez fałszywe e-sklepy” na Facebooku
  2. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  3. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułOszuści znów podszywają się pod InPost Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się