Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: morele.info

 Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: morele.info

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika. Strona oczywiście podszywa się pod znany sklep.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: morele.info

Na chwilę obecną nie są nam znane opinie klientów sklepu, jednak po wpisaniu w wyszukiwarce informacji na temat sklepu pojawiają się przede wszystkie informacje o sklepie pod który morele.info się podszywa czyli morele.net

Atrakcyjne ceny

W ofercie sklepu znajdzie głównie towary z działu RTV i AGD w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednak po wpisaniu nazwy produktu znajdującego się w ofercie sklepu np. lodówki Amica FK205.4 do porównywarki cenowej szybko zorientujemy się, że produkt jest tańszy niż innych sklepach internetowych o blisko 300 zł! To zdecydowanie podejrzana cecha.

Sposób płatności

Sklep oferuje przelew na konto bankowe oraz płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności. Jednak po uzupełnieniu danych w formularzu zamówienia i wybraniu elektronicznych serwisów płatności jesteśmy proszeni o dokonanie przelewu na rachunek bankowy. Ta informacja musi stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Kontakt

Próbowaliśmy się skontaktować ze sklepem dzwoniąc pod numer podany na stronie sklepu. Niestety połączenie jest automatycznie zrywane.

Fake News Alert (Zagrożenia w sieci)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.
[Aktualizacja - 28.11.2018 r.]
W sprawie sklepu morele.info skontaktował się z nami sklep morele.net. Poniżej oświadczenie sklepu:
Otrzymaliśmy niepokojące informacje o prawdopodobnej próbie podszywania się pod nasz sklep morele.net. W trosce o dobre imię firmy pragniemy zapewnić, że nie jesteśmy w żaden sposób związani ze sklepem o bardzo podobnie brzmiącej nazwie „morele.info”. Morele.net to lider rynku e-commerce, działający od 2004, handlujący głównie elektroniką. Sklep, który próbuje się pod nas podszywać, oprócz nazwy posiada w swojej ofercie podobny asortyment, co może prowadzić do kolejnych nieporozumień. Apelujemy o daleko idącą ostrożność osoby decydujące się na zakupy, otrzymaliśmy bowiem informację o braku możliwość kontaktu ze sklepem po dokonaniu zakupów. Podejrzenia wzbudza również wymagana forma płatności. W związku z tymi wątpliwościami sprawa została zgłoszona na policję.
[Aktualizacja - 05.12.2018 r.]
Skontaktowała się z nami osoba, której dane zostały bezprawnie użyte w sklepie morele.info Pan Adam, za pośrednictwem swoje prywatnego profilu na Facebook'u opisuje całą sytuację - link jest dostępny TUTAJ

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCyberprzestępcy próbują wyłudzić pieniądze, podszywając się pod kuriera Inpost Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się