Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: hotokazje.com

 Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: hotokazje.com

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: hotokazje.com

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Atrakcyjne ceny w sklepie!

Sklep posiada w swojej ofercie towary z działu RTV i AGD w bardzo atrakcyjnych cenach. Podejrzane jest to, że ceny w sklepie, w porównaniu z cenami oferowanym przez inne sklepy internetowe, są niższe o ponad 200-300 zł

Sposób płatności

Co ciekawe sklep oferuje płatność za tzw. pobraniem – brak tej płatności często decyduje o uznaniu sklepu za podejrzany. Jednak po jej wybraniu, pojawia się komunikat, z którego wynika obowiązek zapłaty za przesyłkę! Tego rodzaju cechę zdecydowanie należy uznać za odbiegającą od normy i powinna wzbudzić podejrzenie klienta sklepu.

Regulamin

Dokument nie zawiera informacji wymaganych przez ustawę o prawach konsumenta, a dodatkowo zawiera postanowienia, które mogą zostać uznane za niedozwolone. Co ciekawe regulamin wszedł w życie 10 lipca 2018 r. natomiast adres sklepu został zarejestrowany w dniu …… 17 sierpnia 2018 r.

Kontakt

Po wybraniu numeru telefonu, który jest wskazany na stronie sklepu, usłyszymy komunikat o możliwości nagrania się na pocztę głosową.


Opinie

W serwisie opineo.pl pojawiają się pierwsze negatywne opinie na temat sklepu. Warto również dodać, że wśród opinii pozytywnych jest opinia zawierające informacje o „wniesieniu lodówki przez miłych panów”, a tego rodzaju opinia bardzo często pojawiała się przy okazji innych podejrzanych sklepów.

Domena

Adres sklepu został zarejestrowany 17 sierpnia 2018 r. Krótki okres prowadzenia sprzedaży, połączony z wyżej wymienionymi cechami może podważać zaufanie do sklepu.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułJak Polacy oszczędzają na e-zakupach Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się