Portal bezpiecznego e-biznesu

Zakup innych ubezpieczeń do polisy OC – co trzeba wiedzieć?

 Zakup innych ubezpieczeń do polisy OC – co trzeba wiedzieć?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
OC to ubezpieczenie obowiązkowe, które musi wykupić każdy właściciel samochodu. Niektórzy kierowcy na nim poprzestają, inni potrzebują szerszego zakresu ochrony. Jakie dobrowolne ubezpieczenie możesz dokupić? Podpowiadamy!
Zakup innych ubezpieczeń do polisy OC – co trzeba wiedzieć?

Ubezpieczenie NNW

Ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) jest ubezpieczeniem, które zapewnia wsparcie finansowe w przypadku skutków wypadku komunikacyjnego. Zapewnia wypłatę odszkodowania w razie zdarzenia drogowego, które skutkuje uszczerbkiem na zdrowiu lub śmiercią ubezpieczonego kierowcy lub współpasażerów pojazdu.

Otrzymane środki można przeznaczyć np. na pokrycie kosztów pogrzebu, leczenia czy rehabilitacji osób uczestniczących w zdarzeniu drogowym. Ubezpieczenie NNW możesz kupić wraz z ubezpieczeniem OC w towarzystwie ubezpieczeniowym LINK4.

Ubezpieczenie Autocasco i Smart Casco

Kompleksową ochronę przed skutkami uszkodzenia samochodu, aktów wandalizmu czy kradzieży zapewnia Autocasco. Ubezpieczenie AC samochodu, jest dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które możesz nabyć w LINK4 w Pakiecie z OC. Autocasco pozwala pokryć szkody w ubezpieczonym pojeździe w przypadku wypadku drogowego lub kolizji spowodowanych z winy kierowcy. Możliwe jest także uzyskanie odszkodowania za skutki szkód, które wynikają z czynów osób trzecich, a także działania sił natury.

Wybierając ubezpieczenie Autocasco, w razie uszkodzenia pojazdu na skutek m.in. wypadku, kolizji, czy działania siły natury możesz liczyć na wypłatę odszkodowania. Jeśli nie potrzebujesz pełnego AC, zawsze możesz skorzystać z tańszej opcji ubezpieczenia, czyli Smart Casco. To ubezpieczenie z węższym zakresem ochrony niż AC, które możesz dostosować do własnych preferencji i możliwości finansowych. Ubezpieczenie zabezpiecza przed skutkami wybranych sytuacji, których obawiasz się najbardziej np. żywiołami lub kradzieżą auta.

Ubezpieczenie Auto Assistance

Niezbędną pomoc po zdarzeniu na drodze zapewnia dobrowolne ubezpieczenie Auto Assistance. Podstawowy wariant tego ubezpieczenia zapewnia pomoc techniczną w wyniku wypadku, awarii, uszkodzenia, kradzieży pojazdu i wandalizmu. Możesz liczyć na wymianę koła, holowanie do wskazanego miejsca, czy pomoc na miejscu awarii, jeśli będzie istniała możliwość naprawy.

W podstawowym wariancie Auto Assistance jest samochód zastępczy do 3 dni w razie wypadku lub kradzieży. Bardziej rozbudowany wariant Auto Assistance Plus w LINK4 jest wzbogacony o opcję otrzymania samochodu zastępczego do 3 dni w razie awarii. W razie wypadku lub kradzieży samochód zastępczy możesz otrzymać nawet na 5 dni. Natomiast najszerszy zakres świadczeń oferuje Assistance Komfort, w ramach którego, oprócz świadczeń z powyższych wariantów, możesz liczyć także na holowanie bez limitu kilometrów na terenie Polski i do 750 km od miejsca zdarzenia na terenie Europy oraz auto zastępcze na 10 dni w razie wypadku lub kradzieży i 5 dni w razie awarii.

Ubezpieczenie Szyby24

W LINK4 masz do dyspozycji pierwsze w Polsce ubezpieczenie szyb, które pokrywa skutki ich uszkodzenia lub zniszczenia w wyniku wypadku. Oferta Ubezpieczenie Szyby24 zapewnia nie tylko naprawę lub wymianę szyby w profesjonalnym warsztacie, wskazanym przez LINK4, ale również pokrycie kosztów parkingu do 48h, jeśli natychmiastowa naprawa jest niemożliwa. Taką dodatkową ochronę dokupisz do OC oraz AC.

Kluczyki Plus

W LINK4 możesz też wykupić ubezpieczenie kluczyków. Ta polisa pomoże w razie wystąpienia kradzieży czy zgubienia dowodu rejestracyjnego, a także w momencie, gdy ktoś ukradnie Ci klucze bądź tablice rejestracyjne. Dzięki tej polisie nie musisz ponosić wszystkich kosztów związanych z dorabianiem kluczy lub opłatami administracyjnymi za wydanie nowych tablic rejestracyjnych albo ich duplikatów. Dorobienie kluczyka, szczególnie do nowego auta może być naprawdę kosztowne. Kluczyki Plus to więc zabezpieczenie finansowe w razie konieczności pokrycia nieplanowanych kosztów.

Na stronie LINK4 możesz nie tylko sprawdzić pełną ofertę ubezpieczeń, ale także wyliczyć składkę dla swojego pojazdu – użyj do tego specjalnego Kalkulatora LINK4. Po wpisaniu odpowiednich danych, system sam wskaże Ci także ofertę ubezpieczeń, które możesz dokupić do wybranej polisy. Aby wykupić ubezpieczenie, możesz też porozmawiać z konsultantami przez telefon pod numerem 22 444 44 44 lub spotkać się agentem współpracującym z LINK4 osobiście.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

Źródło zdjęcia: Image by diana.grytsku on Freepik

Komentarze

‹ Poprzedni artykuł12 czynników, które warto wziąć pod uwagę wybierając najlepszą platformę eCommerce Następny artykuł ›Formularz zwrotu – gdzie musisz go zamieścić?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się