Portal bezpiecznego e-biznesu

Zakup alkoholu przez Ubera wkrótce dostępny?

 Zakup alkoholu przez Ubera wkrótce dostępny?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Operator takich popularnych aplikacji mobilnych jak Uber oraz Uber Eats postanowił rozszerzyć swój wachlarz usług o dostawy alkoholu do klienta. Stanie się to możliwe dzięki przejęciu startup’u o nazwie Drizly.
Zakup alkoholu przez Ubera wkrótce dostępny?

Działanie nowej aplikacji będzie bazować na identycznych zasadach, które zostały już sprawdzone i są stosowane w Uber Eats. Z tą różnicą, iż dzięki nowej usłudze zamiast jedzenia, klienci będą mogli zamówić dostawę alkoholu na życzenie.

Drizly rozpoczęło swoją działalność w Stanach w 2012 r., a obecnie obsługuje użytkowników w 1.4 tys. amerykańskich miast. Dzięki aplikacji możliwe jest zamawianie piwa oraz innych artykułów alkoholowych, jak również przekąsek. Po przejęciu startup’u Uber umocni swoją pozycję na rynku dostaw z użyciem aplikacji.

Narazie usługa będzie dostępna wyłącznie na terytorium USA. Nie ma informacji czy operator planuje wprowadzić nową funkcjonalność również w Europie. W Polsce uruchomienie dostaw alkoholu jest raczej wątpliwe, ze względu na dość rygorystyczne przepisy sprzedaży wyrobów alkoholowych oraz brak wyraźnych regulacji umożliwiających sprzedaż alkoholu na odległość.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSąd przyznał zadośćuczynienie za ujawnienie danych osobowych Następny artykuł ›Paczkomaty pod kościołami? Nowa ofensywa InPostu

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się