Portal bezpiecznego e-biznesu

Wzrasta wartość rynku inteligentnych liczników energii i urządzeń pomiarowych!

 Wzrasta wartość rynku inteligentnych liczników energii i urządzeń pomiarowych!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

W dziedzinie dystrybucji energii elektrycznej bardzo ważna jest dokładna wiedza w czasie rzeczywistym na temat przepływu energii. Ma ona istotne znaczenie zarówno dla odbiorców , jak i dostawców. Nowa technologia pozwala znacząco obniżyć koszty, dlatego z chwilą wynalezienia inteligentnych urządzeń pomiarowych (inteligentnych liczników), powstał nowy, wart miliardy dolarów, rynek.

Wzrasta wartość rynku inteligentnych liczników energii i urządzeń pomiarowych!

Unia Europejska planuje „zastąpić do 2020 roku 80% liczników elektrycznych ich inteligentnymi odpowiednikami wszędzie tam, gdzie jest to opłacalne” – czytamy w oficjalnym raporcie UE. I dalej „wprowadzenie inteligentnych systemów pomiarowych i inteligentnych sieci może zmniejszyć w UE emisję spalin oraz zużycie energii nawet o 9%. W krajach takich jak USA, Korea Południowa i Japonia istnieją już regulacje prawne zachęcające do wprowadzania na wielką skalę inteligentnych liczników.

W roku 2017 zainstalowano na świecie aż 88,2 milionów inteligentnych liczników o wartości rynkowej 7,1 miliarda dolarów. Specjaliści z firmy Global Data prognozują, że globalny rynek urządzeń pomiarowych osiągnie do 2022 roku wartość 10,4 miliarda dolarów. Wzrost ten zostanie wymuszony przez „rosnącą emisję spalin, ograniczenie krajowych zasobów energetycznych, starzejącą się infrastrukturę oraz rosnący popyt i koszt energii elektrycznej”.

Według Subha Krishnana, analityka energetycznego w Global Data, Chiny nie będą zainteresowane instalowaniem inteligentnych liczników w takim stopniu, jak inne kraje. Azjatycki kolos koncentruje się na tworzeniu całkowicie nowej infrastruktury, która ma zapewnić „niezawodną i tanią energię elektryczną”.

Pomimo notowanego wzrostu popytu na urządzenia pomiarowe IoT, nadal stoimy przed poważnymi wyzwaniami. Należą do nich wysokie ceny urządzeń, brak odpowiednich przepisów zachęcających do inwestycji, słabe standardy techniczne sieci energetycznej, niedociągnięcia legislacyjne i złe zarządzanie zasobami. Jednakże oczekuje się, że wraz z rozwojem rynku powstaną korzystne regulacje prawne i spadną koszty, co w połączeniu z rozwojem technologicznym powinno złagodzić niektóre z tych wyzwań. – komentuje Błażej Pilecki, Bitdefender Product Manager z firmy Marken.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułCeneo.pl bliżej klienta dzięki CeneoLokalnie.pl. Nowa oferta dla sklepów! Następny artykuł ›Oszuści podszywają się pod PayPal

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się