Portal bezpiecznego e-biznesu

Wyciek danych 106 milionów klientów firmy Capital One

 Wyciek danych 106 milionów klientów firmy Capital One

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Hakerka Paige Thompson została zatrzymana przez amerykańską policję po tym, jak wykradła dane osobowe 106 milionów klientów Capital One. Wpadła, bo przechwalała się tym w internecie.

Wyciek danych 106 milionów klientów firmy Capital One

Firma finansowa Capital One dostarcza karty kredytowe dla banków. W wyniku włamania na jej serwery doszło do wycieku danych osobowych ponad 100 milionów jej amerykańskich klientów oraz około 6 mln osób z Kanady. W USA wyciekło także około 140 tys. numerów polis ubezpieczeniowych i 80 tys. numerów kont bankowych. W Kanadzie wyciekło ponad milion numerów polis. Wśród nich były imiona, nazwiska i numery telefonów. Hakerom nie udało się zdobyć danych kart kredytowych.

Departament Sprawiedliwości USA potwierdził, że aresztował byłą pracowniczkę firmy technologicznej z Seattle, która ma być powiązana z atakiem. 33-letnia Paige Thompson została zatrzymana po tym, jak przechwalała się swoim osiągnięciem na jednym z forów internetowych. Kobiecie grozi pięć lat pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 250 tys. dolarów.

Według Capital One już naprawiono lukę w konfiguracji. Ponadto bank zaoferował swoim klientom bezpłatne monitorowanie kredytów oraz ochronę przed kradzieżą tożsamości. Jak powiedział Richard Fairbank, Prezes Capital One:


Jestem bardzo zadowolony, że haker został zatrzymany, ale jednocześnie głęboko zmartwiony faktem, że do ataku w ogóle doszło. Przepraszam wszystkich, którzy ze zrozumiałych przyczyn są zmartwieni zajściem. Jestem zdeterminowany, aby to naprawić.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZablokowano 1122 próby wyłudzeń kredytów Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: porello.pl

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się