Portal bezpiecznego e-biznesu

Wszczęto unijne śledztwo w sprawie wycieku danych z Facebooka

 Wszczęto unijne śledztwo w sprawie wycieku danych z Facebooka

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Nie cichną echa po olbrzymim wycieku danych osobowych blisko 533 mln użytkowników Facebooka, w wyniku którego ujawniono imiona, nazwiska, numery telefonów, adresy oraz inne dane. Władze UE postanowiły rozpocząć śledztwo w tej sprawie.
Wszczęto unijne śledztwo w sprawie wycieku danych z Facebooka

Nadzór nad polityką prywatności Facebooka w Unii Europejskiej sprawuje Irlandzka Komisja ds. Ochrony Danych i to ona prowadzi postępowanie w sprawie bezprawnego udostępnienia danych. Komisja chce zweryfikować, czy Facebook przestrzega unijnych norm w zakresie ochrony danych osobowych i czy spełniono wszystkie wymogi w trakcie wykrycia wycieku i zaraz po nim. Komisja podejrzewa, iż doszło do naruszenia regulacji unijnych dotyczących tej kwestii.

W przypadku stwierdzenia naruszeń przez Komisję, Facebook może zostać ukarany grzywną w kwocie do 4% przychodów tj. do 3,4 mld dolarów. Zadaniem Komisji jest przede wszystkim weryfikacja czy Facebook miał w obowiązku poinformować swoich użytkowników i europejskich regulatorów o podatności, przez którą przejęto dane osobowe z serwisu.

Nie ma jeszcze komentarza ze strony władz Facebooka co do wszczętego postępowania.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważaj na oszustów, wykorzystujących spis powszechny Następny artykuł ›Prośba o uzupełnienie dokumentacji celnej? Uwaga to oszustwo!

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się