Portal bezpiecznego e-biznesu

Współpraca CERT Orange Polska i Legalniewsieci.pl

 Współpraca CERT Orange Polska i Legalniewsieci.pl

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Praktycznie każdego dnia informujemy naszych użytkowników o fałszywych sklepach internetowych. Od dzisiaj zyskaliśmy partnera, dzięki któremu walka z oszustwami w sieci będzie jeszcze bardziej skuteczna.
Współpraca CERT Orange Polska i Legalniewsieci.pl

CERT Orange Polska to specjalistyczna jednostka w strukturach Orange Polska, odpowiedzialna za bezpieczeństwo użytkowników internetu, korzystających z sieci operatora. Współpraca będzie polega przede wszystkim na wymianie informacji, a także blokowaniu fałszywych sklepów dzięki CyberTarczy!

Jak to będzie działać?

Od dzisiaj, a właściwie od wczoraj, wszystkie sklepy zweryfikowane jako podejrzane i wpisane na naszą listę „Podejrzanych sklepów internetowych” będę blokowane przez CyberTarczę. W momencie próby wejścia na witrynę z listy zobaczycie odpowiednią informację.

Informacja pojawiająca się po wejściu na fałszywy sklep internetowy

Dodatkowo obie strony będą się w trybie 24/7 wymieniać informacjami o tego typu witrynach w trybie, co oznacza, że jeśli wystąpi konieczność, dostęp do przestępczego sklepu zostanie zablokowany nawet w środku nocy, czy w dniu świątecznym.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułPlay (ponownie) ostrzega przed fałszywymi fakturami Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się