Portal bezpiecznego e-biznesu

Więcej „incognito” w aplikacjach Google

 Więcej „incognito” w aplikacjach Google

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Na konferencji Google I/O 2019 poinformowano, że aplikacja Mapy Google oraz moduł wyszukiwania otrzymają tryb prywatny.

Więcej „incognito” w aplikacjach Google

Gigant internetowy obiecuje bardziej szanować prywatność użytkowników. Według zapowiedzi w Mapach Google pojawi się możliwość wyszukiwania oraz nawigowania bez zostawianiu śladu w historii. Tryb incognito w Mapach ma zostać udostępniony „wkrótce”. Jeszcze w tym roku wdrożona zostanie opcja dyskretnego korzystania z wyszukiwarki Google.

Oprócz powyższych Google pozwoli na łatwiejsze sprawdzenie, jakie nasze dane są zbierane przez aplikacje. Wystarczy kliknąć ikonkę profilu w Chrome, wyszukiwaniu, Asystencie, YouTube, Wiadomościach czy Mapach i dane powinny być dostępne do przejrzenia. Będzie także można kontrolować, jak długo Google może korzystać informacji o naszej aktywności.

Tryb Incognito jest już dobrze znany użytkownikom przeglądarki Google Chrome. Podczas przeglądania sieci z wykorzystaniem tej opcji ciasteczka śledzące usuwane są z chwilą zamknięcia okna, a spis odwiedzanych stron nie jest zapisywany w historii przeglądania. Google tłumaczył podczas premiery tej funkcji, że może ona przydać się na przykład podczas szukania prezentów dla swoich partnerów – przeglądarka nie zepsuje niespodzianki, podsuwając przypadkowo adres sklepu podczas przeglądania sieci przez drugiego partnera.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważajcie na sklep: europronet.net Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się