Portal bezpiecznego e-biznesu

WhatsApp ograniczy funkcjonalność kont

 WhatsApp ograniczy funkcjonalność kont

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie zmienia zasady polityki prywatności. Aby móc dalej korzystać z WhatsApp jego użytkownicy będą musieli zaakceptować nową politykę do 15 maja br. albo zostanie im ograniczona funkcjonalność
WhatsApp ograniczy funkcjonalność kont

Problem polega na tym, iż nowe reguły dotyczące przekazywania danych są dość radykalne, a to z powodu możliwości bezproblemowego dzielenia się danymi użytkowników komunikatora z Facebookiem, który jest właścicielem Whatsapp’a.

Wielu użytkowników w drodze protestu już usunęło konta w tym popularnym komunikatorze. Internauci zaczęli szukać alternatywnych rozwiązań, a wielu ekspertów zalecało instalowanie komunikatora Signal, jako bezpiecznej i prostej alternatywy. Przedstawiciele Whatsappa nie poddają się jednak i po raz kolejny przesunęli ostateczny termin na akceptację nowego regulaminu serwisu do 15 maja 2021. Po upływie tego terminu zostaną wprowadzone ograniczenia wybranych funkcjonalności wobec użytkowników, którzy nie zaakceptują zmian.

Jak zapewnia WhatsApp nie ma on w planach usuwania kont użytkowników, którzy nie wyrażą zgody na nową politykę prywatności. Niestety tacy użytkownicy nie będą mieli możliwości odczytywania, jak również wysyłania wiadomości. Zostaną zatem pozbawieni podstawowych funkcji.

Pierwotnie zmiany w polityce prywatności miały zostać wprowadzone na początku 2021 r. Ze względu na negatywny odzew ze strony użytkowników przesunięto termin na 15 maja.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNK.pl (wcześniej Naszaklasa.pl) usunie wszystkie nieaktywne konta Następny artykuł ›Prośba o uzupełnienie dokumentacji celnej? Uwaga to oszustwo!

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się