Portal bezpiecznego e-biznesu

Weekendowa fuzja banków z utrudnieniami

 Weekendowa fuzja banków z utrudnieniami

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Nawet kilka milionów Polaków może nie mieć dostępu do bankowości internetowej i mobilnej przez cały długi weekend

Weekendowa fuzja banków z utrudnieniami

Zbliżający się długi weekend to czas, w którym bank BNP Paribas zaplanował proces migracji klientów przejętego Raiffeisen Banku do nowych systemów. W konsekwencji kilka milionów osób przez trzy dni nie będzie mogło skorzystać m.in. z bankowości internetowej czy mobilnej banku, wpłatomatów oraz niektórych funkcji infolinii. Karty płatnicze powinny za to działać bez zastrzeżeń.

Już w piątek 8 listopada od wczesnego popołudnia wystąpią pierwsze ograniczenia. O 13:00 zamknięte zostaną wszystkie placówki BNP Paribas. Od godziny 22:00 w piątek aż do poniedziałku 11 listopada włącznie nie będzie możliwe z kolei m.in. logowanie do systemów bankowości internetowej i do aplikacji mobilnej. W związku z tym nie będzie możliwy nie tylko np. podgląd salda na rachunku (także w bankomatach) czy historii operacji, ale także realizacja przelewów, płatności BLIK-iem czy płatności z góry w sklepach internetowych (tzw. płatności pay-by-link).

Problemów mogą się też spodziewać klienci Banku Millennium i Eurobanku. W związku z pracami zmierzającymi do połączenia systemów obydwu instytucji 9 listopada od godz. 5:30 do późnych godzin wieczornych 11 listopada niedostępne dla klientów banków będą: Millenet i aplikacja mobilna, płatności BLIK i przez Internet, możliwość aktywacji kart oraz operacje w oddziałach i przez TeleMillennium. Co więcej, utrudnienia mogą wystąpić także podczas płatności zbliżeniowych telefonem (HCE). Karty, płatności kartą w internecie, bankomaty i wpłatomaty mają działać prawidłowo. Możliwe będzie także telefoniczne zastrzeżenie karty. Banki zachęcają jednocześnie do wcześniejszego wykonania ważnych przelewów.

Komentarze

‹ Poprzedni artykuł9 na 10 internautów jest monitorowanych w sieci Następny artykuł ›Ogólnopolska awaria systemów CEPiK i SRP

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się