Portal bezpiecznego e-biznesu

Viewpoints, czyli jak Facebook zapłaci za twoją opinię

 Viewpoints, czyli jak Facebook zapłaci za twoją opinię

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Facebook wdroży nową aplikację na Androida i iOS, która będzie umożliwiała zarabianie pieniędzy za przekazywane informacje.

Viewpoints, czyli jak Facebook zapłaci za twoją opinię

Aplikacja Viewpoints ma służyć do badania rynku. Dzięki niej Facebook chce uniknąć podejrzeń i oskarżeń o wyciąganie danych osobowych od swoich użytkowników. Główną funkcją aplikacji jest to, że umożliwia zarabianie na wypełnianiu ankiet, badań i innych zadań, które pomogą udoskonalić firmie jej produkty.

Żeby wziąć udział w ankiecie, uczestnik musi mieć ukończone co najmniej 18 lat. Dodatkowo już na samym początku pojawia się wiadomość, jakie informacje są zbierane i jak są one wykorzystywane. Firma zobowiązuje się również nie sprzedawać danych osobom trzecim ani nie udostępniać publicznie swojej działalności bez zezwolenia.

Aktywność z Viewpoints nie będzie publikowana na Facebooku bez zgody użytkownika, a ten może wycofać się z aplikacji w dowolnym momencie. Na chwilę obecną w programie mogą uczestniczyć tylko osoby z USA posiadające konto na Facebooku. W przyszłym roku zostanie on rozszerzony na kolejne regiony.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPrawda o Black Friday-czy rzeczywiście się opłaca Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się