Użytkownicy Messengera będą mieli 10 minut na wycofanie wiadomości

08 listopada 2018, 16:20 , autor: Mirosław Dyka - legalniewsieci.pl

Według nieoficjalnych informacji podanych przez Matta Navarra, byłego dziennikarza serwisu The Next Web i eksperta branży social media, Facebook planuje wprowadzenie w komunikatorze Messenger funkcji pozwalającej użytkownikowi na usuwanie wysłanych wiadomości tekstowych. Nadawcy mają otrzymać limit 10 minut na usunięcie pomyłkowej korespondencji.
Użytkownicy Messengera będą mieli 10 minut na wycofanie wiadomości

Podobna funkcja już rok temu pojawiła się w WhatsAppie, jest także dostępna w Instagram Direct. Teraz ma trafić też do Messengera. Opcja umożliwiająca cofnięcie procesu wysłania wiadomości jest na liście funkcji, które mają zwiększyć komfort korzystania z popularnego komunikatora Facebooka.

Opublikowanie informacji na ten temat może oznaczać, że Facebook rzeczywiście testuje nową funkcjonalność. Śladem wielu innych nowości ostateczna decyzja będzie najpewniej zależała od analizy reakcji użytkowników. Przypomnijmy, że pierwsze informacje o nowej funkcji pojawiły się w październiku.

Nie wszyscy jednak przyklaskują takim zapowiedziom. Zdaniem ekspertów, na których powołuje się Business Insider funkcja może przynieść niepożądane konsekwencje.Ich zdaniem może to umożliwić kasowanie wiadomości mogących służyć jako dowody np. na nękanie czy rozsyłanie innych niepożądanych treści.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno