Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważaj sprzedając auto na skupie

 Uważaj sprzedając auto na skupie

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Wybierając skup aut musisz wiedzieć, że nie wszystkie firmy z tej branży działają w legalny sposób. Warto jest wpierw sprawdzić przedsiębiorstwo, któremu powierzymy odkupienie pojazdu. Pozwoli to nam uchronić się przed nieuczciwymi handlarzami, którzy naciągają swoich klientów na niekorzystne transakcje.
Uważaj sprzedając auto na skupie

Czy każdy skup samochodów działa w legalny sposób?

Podstawową kwestią przy wyborze profesjonalnego skupu samochodów jest to czy działa on w zgodny z prawem sposób. Legalny skup aut to z pewnością zarejestrowana firma: jako jednoosobowa działalność lub w formie spółki. Takie podmioty bez przeszkód zrewidujemy na podstawie numeru NIP w bazie przedsiębiorców CEIDG lub KRS. Warto to sprawdzić przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług skupu.

W przeciwieństwie do drobnych, prywatnych handlarzy, zarejestrowane firmy, z reguły będą oferowały lepszy i "pewniejszy" sposób obsługi skupu. Zyskujemy też nieco większą pewność co do tego, że dany skup nie wyparuje w nicość, gdy tylko pojawią się jakieś problemy, a wtedy pozostanie nam tylko przysłowiowe szykanie wiatru w polu.

Warto wybrać dobry skup aut również ze względu na ochronę środowiska. Renomowane firmy przekazują wraki pojazdów do upoważnionych do tego stacji demontażu pojazdów, gdzie przeprowadzany jest ich recykling. Każde auto jest demontowane i wyrejestrowywane (o ile nie zyskuje kolejnego właściciela), a wszelkie procedury urzędowe są przeprowadzane w odpowiedni do tego sposób. Przy sprzedaży auta zgłaszane jest jego zbycie w miejscowym Wydziale Komunikacji, a w przypadku złomowania wnioskuje się o wyrejestrowanie pojazdu.

Jak sprzedać auto i nie dać się oszukać?

Oddając auto do skupu dobrze jest również zwrócić uwagę na oferowane przez daną firmę warunki. Dotyczy to zarówno kwestii finansowych jak i dodatkowych usług związanych z kasacją i odkupem samochodów używanych.

Wśród zalet niektórych skupów aut możemy znaleźć nie tylko szybką płatność gotówką za każdy samochód, ale i również szereg usług dodatkowych. Klientów, którzy mają auto w kiepskim stanie technicznym (lub uszkodzonych i powypadkowych) może również zainteresować możliwość przetransportowania auta do auto złomu za pomocą lawety. Naprawdę solidni fachowcy oferują nawet możliwość sprzedaży auta bez wychodzenia z domu - bowiem na wskazany adres gotowi są wysłać kierowcę, który odbierze pojazd bezpośrednio od klienta.

Korzystając z oferty odpowiedniego skupu można też przeprowadzić wycenę samochodu online lub przez telefon. Wystarczy, że przedstawimy dokumentację fotograficzną i przygotujemy dane na temat auta. Na podstawie zdjęć i informacji o pojeździe (zawartych w Dowodzie Rejestracyjnym auta) handlowcy przygotują rzetelną wycenę i przedstawią ją zdalnie klientowi. Daje to możliwość zestawienia ze sobą ofert kilku skupów i wyboru tej, która najbardziej będzie nam odpowiadać.

Renomowane skupy zawsze będą oferować umowę kupna-sprzedaży zawierającą firmowe dane, a korzystając z usług stacji demontażu otrzymamy stosowne zaświadczenie o przyjęciu pojazdu do recyklingu. Zwróćmy więc uwagę na to, czy wybrana przez nas firma dopełnia tych formalności.

Zwróć uwagę na opinie auto skupu

Jeśli chcesz sprzedać swój samochód na skupie warto jest się pokierować zdaniem innych osób, korzystających z podobnych usług. Dlatego możemy zapytać znajomych czy polecają jakąś konkretną firmę lub złomowisko.

Można też sprawdzić opinie o skupach aut w internecie, jednak zdecydowanie warto pamiętać o tym, że nie każda z nich musi być wiarygodna - co tyczy się zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych doświadczeń. Jednak pewnym jest to, że każda firma, która prowadzi działalność związaną ze skupowaniem pojazdów od dobrych kilku lat, będzie miała w swoim portfolio recenzje jakości wykonywanych przez nią usług.

Opracowanie artykułu: Skup aut Śląsk

Komentarze

‹ Poprzedni artykuł7 najgłośniejszych cyberataków ostatnich lat Następny artykuł ›Informowanie o cenie – plusy i minusy nowych przepisów

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się