Portal bezpiecznego e-biznesu

Uwaga! Sklep model-agd.pl to oszuści!

 Uwaga! Sklep model-agd.pl to oszuści!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Tym razem nie zalecamy ostrożności, a wydajemy jasne i konkretne ostrzeżenie – Nie kupujcie w sklepie model-agd.pl, to oszuści!
Uwaga! Sklep model-agd.pl to oszuści!

Podczas audytu sklepu model-agd.pl przeżyliśmy niemałe zaskoczenie. Z informacji podanych na stronie sklepu wynika, że jesteśmy jedną z firm, która poleca zakupy w tym sklepie! Mało tego powstała witryna łudząco przypominająca serwis legalniewsieci.pl – domena to: leqalniewsieci.pl z artykułem z którego wynika, że sklep jest wiarygodny i rzetelny – link do fake newsa: //leqalniewsieci.pl/Polecamy-zakupy-w-sklepie-model-agd.pl.html

Podsumowanie.

Sklep model-agd.pl to oszuści. Legalniewsieci.pl nigdy nie polecało zakupów w tym sklepie. Natomiast sam sklep jest utrzymywany na tym samym serwerze gdzie są inne fałszywe sklepy internetowe o których mieliśmy już okazję informować tj. pynio.pl, zdalnehobby.pl oraz video-top.pl

Oprócz fałszywych informacji na temat sklepu w sieci, sklep posiada inne cechy które sugerują oszustwo m.in.

Płatność tylko przelewem!

Sklep oferuje wyłącznie zapłatę za towar w formie przedpłaty na konto bankowe. Tego rodzaju cecha musi stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta!

Brak numeru telefonu do kontaktu!

Chętnie zadzwonilibyśmy do sklepu z zapytaniem o zakupy w tym sklepie, niestety na stronie brakuje jakiekolwiek numeru kontaktowego.

Wadliwy regulamin!

Dokumenty nie zawiera podstawowych informacji na temat sprzedawcy oraz posiada klauzule niedozwolone.


Ceny są zdecydowanie za niskie!

Produkty w sklepie są zdecydowanie zaniżone w celu przyciągnięcia uwagi klientów.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

[Aktualizacja - 14.03.2018 r.] Strona leqalniewsieci.pl oraz model-agd.pl zostały zablokowane przez administratora serwera. Na uwagę zasługuje czas reakcji operatora ponieważ od chwili zgłoszenia naruszenia do chwili zablokowania serwisów minęło max 6 godzin.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNowe oszustwo! Korekta faktury od Katarzyny Uliasz Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się