Portal bezpiecznego e-biznesu

Uwaga na parę oszustów z Oświęcimia!

 Uwaga na parę oszustów z Oświęcimia!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Para z Oświęcimia próbuje wykorzystywać naiwność i łatwowierność użytkowników internetowych portali z ogłoszeniami. Osoby przedstawiające się jako Angelika P. oraz Michał K. oferują różne przedmioty w atrakcyjnych cenach. Po otrzymaniu zapłaty na swoje konto, przestają reagować na telefony od swoich ofiar.

Uwaga na parę oszustów z Oświęcimia!

Przypadek Pani Katarzyny z Myślenic

Jedną z ofiar oszustów została Pani Katarzyna z Myślenic. Dała się nabrać na ofertę zakupu wysokiej klasy smartfona w cenie 800 zł. Ogłoszenie nie wzbudzało jej podejrzeń; wyglądało profesjonalnie, znajdowały się w nim dane kontaktowe oraz zdjęcia telefonu. Nawiązała więc kontakt ze sprzedawcą, po czym podjęła próbę negocjacji. Autorzy ogłoszenia zgodzili się na kwotę 650 zł, pod warunkiem, że pieniądze otrzymają w formie przedpłaty przelewem na rachunek bankowy. Nalegali na szybkie dokonanie płatności. Pani Katarzyna zgodziła się bez wahania, myśląc że taka okazja może się nie powtórzyć. Mijały jednak kolejne dni od wniesienia wpłaty, a telefonu nadal nie otrzymywała. Podejrzewała opóźnienia w realizacji przesyłki, dlatego postanowiła w tej sprawie skontaktować się ze sprzedającym. Michał K. oraz Angelika P. nie odbierali jednak telefonu, dlatego poinformowała o incydencie policję. Sprawą zajęła się już komenda powiatowej policji w Myślenicach, której funkcjonariusze rozpoczęli dochodzenie.

Pożyczył pieniądze na wysoki procent. Został oszukany

Osobą poszkodowana przez parę z Oświęcimia jest również młody mężczyzna, który zgodził się udzielić wysoko oprocentowaną pożyczkę. Angelika P. oraz Michał K. zamieścili w internecie ogłoszenie, informujące o pilnej potrzebie otrzymania pożyczki w kwocie 2 tysięcy złotych. Zapewnili, że zobowiązanie zostanie zwrócone już po miesiącu, a pożyczkodawca otrzyma odsetki w kwocie 1000 złotych. Mężczyzna podpisał więc umowę i wysłał pieniądze na wskazane konto. Niestety po miesiącu nie otrzymał zwrotu środków, po czym próbował nawiązać kontakt z oszustami. Ci po sporym czasie odebrali telefon. W trakcie rozmowy próbowali nastraszyć poszkodowanego, grożąc pobiciem. Ten zgłosił sprawę na policję, lecz funkcjonariusze zalecili mu, aby próbował ubiegać się o zwrot pieniędzy w sądzie cywilnym.

Poszkodowanych przez oświęcimską parę jest znacznie więcej – najczęściej dają się oni nabierać na sprzedaż urządzeń elektronicznych w podejrzanie niskich cenach.

Komentarze

‹ Poprzedni artykuł„Bezpieczna” aplikacja Dalil App ujawniała dane ponad 5 mln użytkowników Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami od Krajowej Administracji Skarbowej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się