Portal bezpiecznego e-biznesu

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Allegro

 UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Allegro

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

UOKiK poinformował o wszczęciu postępowania przeciwko Allegro. Platforma podejrzewana jest o nadużywanie swojej pozycji.

UOKiK wszczął postępowanie przeciwko Allegro

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zawiadomił o wszczęciu postępowania przeciwko Allegro. Podejrzenie dotyczy praktyk wykorzystywania pozycji potentata kosztem sklepów internetowych, a pośrednio również konsumentów. Urząd na razie nie ujawnia szczegółów. Więcej informacji na ten temat ma podać w dniu jutrzejszym.

Wszczęcie postępowania prawdopodobnie ma związek ze sprawą z 2017 roku. Doszło wtedy do przeszukania w siedzibie Grupy Allegro w ramach postępowania wyjaśniającego. Przedsiębiorcy skarżyli się, że zmiany w sposobie funkcjonowania platformy allegro.pl miały powodować, że produkty sprzedawane na platformie przez oficjalny sklep Allegro miały być identyfikowane w wynikach wyszukiwania jako najbardziej trafne.

Prezes UOKiK Marek Niechciał powiedział wówczas:

Chcemy wstępnie ustalić, czy w związku z działaniami Grupy Allegro mogło dojść do ograniczenia konkurencji. Sprawdzamy, czy spółka nie faworyzuje własnego sklepu internetowego w szczególności poprzez lepszą prezentację jego ofert.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułFacebook pozywa fałszywych reklamodawców Następny artykuł ›Tajemnica telekomunikacyjna. Sąd może z niej zwolnić!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się