Twórcy niezależni mogą sami publikować utwory na Spotify

21 września 2018, 17:41 , autor: Mirosław Dyka - legalniewsieci.pl

Od wczoraj niezależni twórcy mają możliwość samodzielnego publikowania swoich utworów na platformie Spotify. Odpadła konieczność bycia reprezentowanym przez wytwórnię.
Twórcy niezależni mogą sami publikować utwory na Spotify
Nowa opcja została wprowadzona w ramach platformy „Spotify For Artists” i zdaniem wielu ekspertów może zrewolucjonizować przemysł muzyczny. Stwarza ona szansę na publikowanie swoje twórczości wszystkim tym artystom, którzy nie podpisali kontraktów z wytwórniami. Są już pierwsi twórcy, którzy skorzystali z takiej możliwości. Opcja wdrożona została na etapie próbnym.

Wcześniej zdarzało się, że na tym polu dochodziło do wielu nadużyć. Artyści zmuszeni byli oddawać prawa do swoich utworów wielkim wytwórniom za bezcen tylko po to, by w ogóle zaistnieć na platformie. Wytwórnie często w ogóle nie dzieliły się z artystami należnymi im zyskami.

Opcja dostępna jest obecnie dla artystów ze Stanów Zjednoczonych. Spotify będzie miesięcznie wypłacał tym artystom odpowiednie honoraria autorskie. Wśród tych, dla których opcja jest już dostępna jest m.in. Noname, raperka z Chicago, i Michael Brun - haitańsko-amerykański DJ. Wszystko wskazuje na to, że na dalszym etapie narzędzie stanie się dostępne dla wszystkich muzyków.

Spotify for Artists to platforma stworzona w 2017 przez Spotify dla artystów, dzięki której otrzymują dostęp do wielu danych oraz unikalnych funkcji, które pozwalają im na zwiększenie swojej obecności w Spotify i widoczności dla milionów użytkowników serwisu. Spotify for Artists daje możliwość m.in.: zarządzania profilem w serwisie, analizowania statystyk odtworzeń.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno