Portal bezpiecznego e-biznesu

Tarcza antykryzysowa. Czy to jest jakiś żart?

 Tarcza antykryzysowa. Czy to jest jakiś żart?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Obecnie większość przedsiębiorców, przede wszystkim tych mikro i małych liczy na pomoc, realną pomoc. Natomiast z ostatnich informacji wynika, że Polska była i jest przygotowana na kryzys, a bankrutującym przedsiębiorcom oferuje ……. pożyczki do 5 tys. zł.

Tarcza antykryzysowa. Czy to jest jakiś żart?

Dlaczego pojawił się ten artykuł? Ponieważ dociera do nas coraz więcej sygnałów przedsiębiorców prowadzących m.in. sklepy internetowe czy serwisy, że sytuacja jest zła, na nawet dramatyczna. Tymczasem od rządzących otrzymujemy informacje o dobrej kondycji finansowej Państwa, 212 mld zł przeznaczonych na czasy kryzysu, a przede wszystkim ……. braku jakichkolwiek konkretów.

Głuche telefony, anulowane rezerwacje i brak zamówień.

Właśnie tak wygląda aktualna sytuacja wielu przedsiębiorców. Brak fizycznych odwiedzin klientów w biurach, za które każdego miesiąca przecież trzeba płacić czynsz, anulowane rezerwacje w hotelach i różnego rodzaju imprezach, co dla wszystkich jest zrozumiałe, ale wiąże się ze zwrotem zaliczek i poczynionych przez przedsiębiorców nakładów, a przede wszystkim brak zamówień. Nie wspominam o przypadku, kiedy przedsiębiorca zatrudnia pracowników.

Co mi daje „tarcza antykryzysowa”?

  • Odroczenie płatności ZUS przez 3 najbliższe miesiące. Zawsze coś, ale przecież to tylko odroczenie – w końcu trzeba będzie spłacić te zaległości.
  • Pożyczka do 5 tys. zł. Przecież każda pożyczka musi być spłacona.
  • Przesunięcie terminów płatności za media, wakacje kredytowe oraz wydłużenie ważności udzielonych pozwoleń na pracę dla obcokrajowców. Kolejna propozycja, które tylko odsuwa płatności w czasie.

Tak naprawdę wszystko dostajemy na kredyt, a brakuje jakichkolwiek zwolnień. Co zaproponowali np. Węgrzy swoim przedsiębiorcom?

Zawieszenie składek i kredytów! Branże hotelarska, rozrywkowa, sportowa, kulturalna oraz związana z transportem pasażerskim w ogóle nie musi płacić składek. Pozostałe branże mają zostać zwolnione ze składki emerytalnej. Składka zdrowotna zaś będzie ograniczona do minimum. Stan rzeczy potrwa co najmniej do 30 czerwca 2020 roku.

Tyle i aż tyle. Realna pomoc państwa może i powinna polegać przede wszystkim na zwolnieniu z obowiązku pobierania jakichkolwiek danin publicznych. Tego rodzaju rozwiązanie jest najlepszym, a przede wszystkim najbardziej efektywne, które może pomóc przedsiębiorcom.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułOszuści próbują wyłudzić dane posiadaczy kont w PKO BP Następny artykuł ›UOKiK wszczął postępowanie wobec Recmana za fałszowanie składu surowcowego odzieży

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się