Portal bezpiecznego e-biznesu

Szyfrowane rozmowy w Messengerze

 Szyfrowane rozmowy w Messengerze

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Jak obiecał tak robi. Mark Zuckerberg wprowadza szyfrowanie rozmów do Messengera.

Szyfrowane rozmowy w Messengerze

Kilka miesięcy temu szef Facebooka obiecał, że wszystkie platformy należące do Facebooka będą korzystały z szyfrowania danych. W aplikacji Messenger właśnie rozpoczęły się testy szyfrowania typu end-to-end dla połączeń audio i wideo. Będzie to część funkcji Tajne konwersacje, która obecnie umożliwia szyfrowanie wiadomości tekstowych.

Metoda zabezpieczania komunikatów end-to-end funkcjonuje w Messengerze od dawna, jednak dotyczy tylko tekstu. Połączenia audio oraz wideo dotychczas nie były zabezpieczane w ten sposób – tak samo jak GIFy, wiadomości grupowe czy płatności.

O nowej funkcji aplikacji poinformowała Jane Wong, która specjalizuje się w anonsowaniu niewprowadzonych jeszcze funkcji Facebooka. Facebook testuje w Messengerze także inną nowość, którą również jakiś czas temu doszukała się Jane. To możliwość udostępniania innym użytkownikom aplikacji obrazu z ekranu telefonu.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułOd jutra split payment. Konto firmowe obowiązkowe Następny artykuł ›O sygnalizacji zmiany kierunku jazdy na drodze z pierwszeństwem

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się