Portal bezpiecznego e-biznesu

Smartfon ma działać co najmniej 7 lat od premiery!

 Smartfon ma działać co najmniej 7 lat od premiery!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Niemcy, a dokładnie niemieckie ministerstwo gospodarki, namawiają pozostałe kraje Unii Europejskiej, aby wymusić na producentach smartfonów wydłużenie czasu wsparcia technicznego dla swoich produktów do minimum 7 lat od ich premiery.
Smartfon ma działać co najmniej 7 lat od premiery!

Co z punktu widzenia konsumenta wydaje się świetną informacją, z punktu widzenia producentów stanowi największy koszmar.

Obecnie zdarzają się sytuacje, że po 2-3 lata od zakupu smartfon staje się niemal całkowicie bezużyteczny - albo przez fakt, że musimy korzystać ze starej i dziurawej wersji systemu, albo dlatego, że urządzenia nie możemy w żadne sposób naprawić.

Na chwilę obecną, producenci smartfonów z systemem Android udostępniają aktualizacje systemowe przez około 2-3 lata od premiery urządzenia. Okres ten ulega wydłużeniu w przypadku smartfonów z „górnej półki” natomiast ulega skróceniu w przypadku smartfonów z niższej półki cenowej

Z kolei, Apple zapewnia wsparcie techniczne dla swoich urządzeń przez 4-5 lat. Firma z Cupertino słynie natomiast z tego, że mocno utrudnia swoich klientom samodzielną naprawę uszkodzonego sprzętu, za co w przeszłości była wielokrotnie krytykowana.

Warto jednak się zastanowić, czy wydłużenie czasu wsparcia technicznego do 7 lat nie spowoduje podwyższenia cen smartfonów, a co za tym idzie zmiany, których celem jest wsparcie konsumentów, nie odwróci się przeciwko nim.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważaj na fałszywy SMS o nocnej lokacie Następny artykuł ›Cyberprzestępcy również czekają na Black Friday oraz Cyber Monday

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się