Portal bezpiecznego e-biznesu

Security Operations Center w trosce o cyberbezpieczeństwo

 Security Operations Center w trosce o cyberbezpieczeństwo

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Środowisko internetowe to codzienność każdej nowoczesnej firmy XXI wieku. Działania są obecnie nie tylko skomputeryzowane, ale toczą się w chmurach obliczeniowych czy w aplikacjach. Internet to dobrodziejstwo naszych czasów, ale też szereg zagrożeń i ataków ze strony cyberprzestępców. Aby skutecznie chronić dane, należy korzystać z najlepszych dostępnych systemów. Jednym z nich jest SOC.
Security Operations Center w trosce o cyberbezpieczeństwo

SOC, zespół szybkiego reagowania

Security Operations Center to zespół składający się z najwyższej klasy ekspertów z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Jego wyróżnikiem jest czuwanie nad zasobami klientów przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Korzystając m.in. z technologii SIEM, zespół ten reaguje na incydenty bezpieczeństwa takie jak np. kradzież tożsamości lub instalowanie złośliwego oprogramowania (phishing) czy DDoS (Distributed Denial of Service). DDoS można określić jako zmasowany atak na infrastrukturę firmy w celu jej przeciążenia, a tym samym wyeliminowania z rynku. W Polsce dwa największe ataki rzędu 303 Gbit/s, a w tym roku już 400 Gbit/s, zostały udaremnione przez SOC Orange Polska. Security Operations Center oferuje także usługę Cyberwatch, polegającą na monitorowaniu połączeń generowanych do urządzeń i przez nie same. W wyniku działania systemu niebezpieczne połączenia są blokowane, co chroni użytkownika końcowego np. przed kliknięciem niebezpiecznego linku. Największą zaletą SOC jest kompleksowość działań. Wspomniany już wyżej system SIEM zapewnia całościowy pogląd na infrastrukturę klienta i przy wykorzystaniu pewnych algorytmów, na przeanalizowanie i usunięcie ewentualnych zagrożeń. Stworzenie zespołu zajmującego się takimi działaniami byłoby dla większości firm niezwykle kosztowne. Ochrona tego typu w formie usługi proponowanej przez Orange Polska jest opcją zdecydowanie bardziej opłacalną. Specjaliści SOC Orange Polska są stale szkoleni, uczestniczą w konferencjach, a ich działania koordynuje manager, dbający o stały rozwój pracowników oraz komfort i higienę pracy. Zespół wzbogaca swoją wiedzę na temat zagrożeń, dzięki czemu może świadczyć bardziej skuteczne usługi. Koszty takiej pracy są indywidualnie ustalane z klientem na podstawie ankiety i rozmów. Wszystko uwarunkowane jest elementami infrastruktury czy ilością danych generowanych przez firmę. Oferowana przez Orange Polska, Managed Security System Provider jest platformą SIEM, stworzoną dla klientów Orange i przez nich współdzieloną. Dzięki temu rozwiązaniu klienci nie inwestują ogromnych nakładów finansowych na tworzenie takich rozwiązań w swoich siedzibach.

Dlaczego SOC?

Specjaliści SOC są przygotowani do zabezpieczenia klienta 24 godziny na dobę, przez cały rok. Dla odbiorcy usługi oznacza to, że w przypadku incydentu bezpieczeństwa uzyska profesjonalną pomoc w każdej chwili. Osoba, z którą skontaktuje się klient, przeprowadzi go przez kolejne etapy postępowania. Świadomość profesjonalnej opieki jest w takich momentach bezcenna.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKary za fałszywe opinie w internecie Następny artykuł ›No code to przyszłość! Rozwiązanie, które musisz poznać

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się