Portal bezpiecznego e-biznesu

Rząd Saksonii-Anhalt rezygnuje z Facebooka

 Rząd Saksonii-Anhalt rezygnuje z Facebooka

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Niemiecki land zarzuca Facebookowi brak ochrony danych użytkowników i usuwa konto z platformy. Saksonia-Anhalt to pierwszy niemiecki kraj związkowy, który wycofuje się z Facebooka. Profil społecznościowy, który ma 12.000 użytkowników, zostanie wkrótce zamknięty. Poinformowały o tym władze w Magdeburgu.

Rząd Saksonii-Anhalt rezygnuje z Facebooka

Jak informuje Rainer Robra, szef kancelarii premiera tego landu:

Oczywiście chcemy docierać do obywatelek i obywateli Saksonii-Anhlat na wszystkich tych kanałach, na których są obecni. Jednak nie zawsze zgodny z prawem sposób, w jaki Facebook obchodzi się z ochroną danych nie pozwala na dalsze korzystanie z tej platformy.

Polityk wyraził ubolewanie z powodu „braku gotowości Facebooka do rozwiązania problemów”, o których szefowie Facebooka wiedzą. Urzędnicy wskazują przy tym na zeszłoroczną decyzję Trybunału Europejskiego, wedle której założyciel fanpage’a wspólnie z FB odpowiada za przetwarzanie danych osobowych użytkowników i „może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej”.

Władze Saksonii-Anhalt zamierzają nadal aktywnie działać w innych mediach społecznościowych, w tym na Twitterze, Instagramie i Youtubie. Są też gotowe powrócić do Facebooka, jak tylko platforma będzie w stanie zagwarantować postępowanie zgodne z prawem.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPrzejazd odcinkiem autostrady A1 płatny z aplikacji Następny artykuł ›Jak Instagram troluje polskie firmy?!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się