Portal bezpiecznego e-biznesu

Przelewy bankowe w Sylwestra i Nowy Rok

 Przelewy bankowe w Sylwestra i Nowy Rok

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Jak co roku w okresie sylwestrowym należy liczyć się z utrudnieniami i opóźnieniami w realizacji przelewów i transakcjach BLIK.

Przelewy bankowe w Sylwestra i Nowy Rok

Odpowiedzialny za przelewy system Elixir obsługuje w Polsce Krajowa Izba Rozliczeniowa. Rozliczenia między bankami wykonywane są standardowo w trzech sesjach księgowania w dni robocze: o 9.30, 13.30 oraz 16.00. System nie obsługuje transakcji w dni wolne od pracy. W Sylwestra system także pracuje na innych zasadach.

Krajowa Izba Rozliczeniowa zaleca zaplanowanie przelewów wcześniej. Jeśli ktoś planuje zapłacić zaległe rachunki, należy zrobić to dzisiaj, ponieważ 1 stycznia darmowe przekazy pieniężne nie będą wykonywane. Można wtedy skorzystać z opcji Elixir Express. Są to przelewy natychmiastowe, których noworoczne zmiany nie obowiązują. Należy jednak pamiętać o tym, że w większości banków przelewy te są dodatkowo płatne. Na tym rozwiązaniu bazują także płatności BLIK, które nie będą obsługiwane w niektórych bankach: Banku BPS, Banku Pocztowym, Citi Handlowym, Getin Noble Banku oraz SGB Banku.

31 grudnia w systemie Elixir odbywają się dwie sesje rozliczeniowe. Przelewy zlecone w tych dniach po godz. 13.30 zostaną rozliczone w ramach porannej sesji pierwszego dnia roboczego, tj. 2 stycznia. Dokładne terminy przekazywania zleceń klientów do rozliczenia zależą od polityki poszczególnych banków w zakresie księgowania transakcji.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCzynności kontrolne w Virgin Mobile Polska Następny artykuł ›Jak nie zostać słupem?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się