Portal bezpiecznego e-biznesu

Problemy techniczne polskich e-sklepów

 Problemy techniczne polskich e-sklepów

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez firmę plumbr.eu, prawie połowa polskich sklepów internetowych cierpi na różne problemy techniczne.
Problemy techniczne polskich e-sklepów

Aż 48 proc. sklepów ma kłopoty związane z funkcjonowaniem serwisu, a przebadano 180 najpopularniejszych sklepów internetowych w Polsce.

W badaniu wykorzystano 100 robotów-programów, które odwiedzały e-sklepy i symulowały zachowania 20 klientów chcących w tym samym czasie dokonać zakupów. Sprawdzano występowanie błędów technicznych, które zwracały serwery po każdym kliknięciu oraz szybkość, z jaką ładowała się strona sklepowa po każdym kliknięciu.

Zdaniem autorów badania nie wszystkie błędy są krytyczne i nie zawsze wpływają negatywnie na doświadczenia użytkownika. Pojawiają się jednak w logach systemowych, przez co utrudniają odnalezienie prawdziwych błędów wpływających na satysfakcje użytkowników. W duńskich sklepach internetowych w podobnym badaniu znaleziono błędy techniczne w 37 proc. przypadków.

Wydajność serwisu jest problemem dla 29 proc. polskich sklepów internetowych Co drugi użytkownik chcący skorzystać z ich usług doświadcza problemów z szybkością funkcjonowania strony internetowej. W tym zakresie problemów nie ma jedynie 9 proc. przebadanych e-sklepów, które działają wystarczająco szybko. Wszystkie strony ładują się w nich poniżej 5 sekund. Dłuższy czas oczekiwania może być przyczyną porzucania koszyków zakupowych przez potencjalnych klientów.

Statystyki funkcjonowania sklepów internetowych pokazują, że gdy strona otwiera się średnio 6 sekund zamiast 2 sekund, to 25 proc. użytkowników opuszcza serwis. Z tego 80 proc. nigdy już nie wraca do sklepu. Według doświadczeń Amazona, każde dodatkowe 100 ms ładowania się strony grozi zmniejszeniem sprzedaży o 1 proc.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułHaker znalazł sposób na kradzież haseł z macOS High Sierra! Następny artykuł ›Uważaj na telefony od oszustów

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się